Samen eten en spelletjes doen staan dan altijd op het programma. In de jaren voordat Marianne Hogeterp de leiding kreeg over het koor had het koor leiders als Ben Mijnders, Anneke Stolk, Marianne Wolvers en Rika Dekker, Wouter Molenaar en Jessica de Jong. Kinderkoor De Meerzangertjes was zeker niet het eerste kinderkoor van de St. Jacobusparochie. In de beginjaren zestig was er kortstondig een jongenskoor(tje), ook wel 'knapenkoor' genoemd, dat onder leiding stond van Niek Krom. Rond 1965 stond een tweede versie van dit koor onder leiding van Ben Mijnders. Hieronder een foto van dit koor tijdens een uitje naar Schiphol. Het knapenkoor in 1965 Achterste rij v.l.n.r.: Piet de Groot en Ben Mijnders. Midden v.l.n.r.: Siem Schoon, Jan Terluin, Siem Admiraal, Sjaak Kerssens, Jos Pepping, Wil Broersen, Nico Pekel en Peter Hoogland. Onder v.l.n.r.: Hans Schoon, Peter Beentjes, John Hollenberg, Gerard Krom, Martien van Sikkelerus en Jan Kaandorp. Gerard Krom Gzn. en Marianne Hogeterp 104. Herenkoor St. Caecilia Het herenkoor St. Caecilia van de katholieke St. Jacobusparochie is, denk ik, de oudste vereniging van Akersloot. In het begin van de negentiende eeuw had de parochie een houten schuurkerk. Deze stond in de (huidige) Overtuin in de Molenbuurt, nu Kerklaan. Daar werd al gesproken van een zangkoor. Ook was er een voorzanger met begeleiding van een viool. Meestal was dit een schoolmeester. Uit die tijd is er niet zoveel bekend. De eerste gegevens uit het archief van de parochie 100 stammen uit de tijd van Pastoor Muller (1872 - 1893). Er werd toen al gebruik gemaakt van de 'nieuwe' kerk (gebouwd in 1868). In deze kerk had het zangkoor de beschikking over een verhoogd balkon achter in de kerk met een orgel voor de begeleiding. Wel was er een extra man nodig om bij gebrek aan elektriciteit lucht te pompen. De dirigent was toen P. Huipe en de organist was Jan Krom Dzn. Er zongen 9 mannen en 8 vrouwen, dus het was een gemengd koor, plus een vioolspeler, Jan Hoogeboom van Boekel. Onder Pastoor Foppe (1893 -1901) was de dirigent J. Putter sr., de organist was J. Kraakman en J. Sinnige was voorzanger met 9 zangers. Van vrouwen was niets meer bekend. Onder Pastoor v.d. Deijl (1901 - 1908) was J. Putter nog steeds dirigent en J Admiraal de organist. Er werden 8 zangers geteld. Jaarlijks werd er op St. Caeciliadag een jaarvergadering gehouden, waarna er feest werd gevierd ten huize van herbergier Jan Dekker. Een borrel werd geschonken en soms waren de echtgenoten ook uitgenodigd. Onder Pastoor Colla (1908 - 1913) waren er 20 zangers met dirigent S. Verduin en organist J. Admiraal. In deze tijd had ook de koorpotbeheerder de pot ten eigen baten besteed. Onder Pastoor van Baaren (1913 - 1926) waren er 17 leden. Dirigent was J. Sinnige Dzn en organist J. Admiraal. Onder Pastoor Wils (1926 - 1932) waren er 15 leden. Dirigent was J. Sinnige. Tot 1930 was J. Admiraal organist, daarna Freek Dekker, zoon van de herbergier. Onder pastoor Heuf waren er 14 leden. Dirigent was J. Sinnige, organist werd S. Admiraal. Onder Pastoor Nieuwenhuizen (1934 1939) begonnen 14 leden met dirigent J. Sinnige en organist S. Admiraal. Later werden enige adspirant-zangers in gezet. Onder Pastoor v.d. Berg (1939 1964) werd Jan Krom dirigent. Dit gebeurde in 1940 na een koorruzie. De achterkant van de St Jacobuskerk (1868-1970) met het koor en het orgel

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 101