en een paar diepe bassen. Het shantykoor Heeren Zeventien gaat, met de wind in de zeilen, enthousiast door met zingen op de oefenavonden, maar vooral bij de optredens, en zal zeker in 2022 zijn 20ste verjaardag vieren. Leo Lubbers 102. Dubbelmannenkwartet Phonation Omdat ik mijn draai niet kon vinden in het Noord Hollands Kamerkoor besloot ik om zelf een koor te gaan formeren. Een aantal broers van mij zag dit idee wel zitten. Naast mijn broers Henk, Frank, Nico en zwager Louis Schrijver gingen Nico Hartog en Arnold Beauchampet meedoen, en zo ging in 2006 het mannenensemble Phonation van start. Piet de Groot was onze leider en begeleider. Daarnaast gingen we elke twee weken naar 'les' bij Deborah Pardy in Egmond. Ons repertoire was divers: We zongen 4-stemmige klassieke, Russische en populaire nummers. Daarnaast hadden we ook een mooi kerstrepertoire. Na een besloten try-out in Krommenie was ons eerste optreden met de kerst 2006 in Strammerzoom. In de jaren hierna volgden nog vele concerten. Met de komst van Wim Scholten was de bezetting compleet. We hadden nu voor elke stemsoort twee zangers. In de jaren die volgden kwamen Dick Leurink en Pieter Fluitman erbij. Onze mooiste optredens waren, naast de eigen kerstconcerten in Akersloot, die in het kerkje van Eenigenburg, in slot Schagen en in Paradiso. Hier kregen we het rumoerige publiek na een paar seconden muisstil! Dit was voor ons kippenvel! Het waren mooie muzikale jaren waarvan niet alleen ons publiek, maar ook wijzelf enorm hebben genoten. Door diverse redenen, kwam na vele jaren heerlijke zang de klad erin. In december 2016, precies tien jaar na onze start zongen we ons laatste kerstconcert in Akersloot. Aan een mooie zangperiode was een eind gekomen. Arie Krom 103. Kinderkoor De Meerzangertjes Al meer dan 40 jaar worden de familievieringen in de katholieke kerk van Akersloot op muzikaal gebied ondersteund door kinderkoor De Meerzangertjes. Op dit moment wordt het koor, al ruim 16 jaar, geleid door Marianne Hogeterp en wordt het op keyboard begeleid door Margriet Velzeboer. Er wordt één avond in de week geoefend en ongeveer één keer per maand zingt het koor op zondagmorgen in de kerk. De Meerzangertjes tijdens het Korenfestival van 2014 Naast optredens tijdens kerkvieringen heeft het koor ook optredens verzorgd in De Vriendschap voor het KVG, in Geesterheem en in 't Kruispunt met de Heeren Zeventien. Ook waren er optredens tijdens het Korenfestival en de Wintermarkt van Akersloot. In 2017 werd meegewerkt aan de musical The Passion, die werd opgevoerd door het Aquariuskoor. Vele jaren heeft het koor op de zondagmiddag voor Kerstmis samen met Aquarius een kerstmiddag verzorgd, waarbij de kinderen een kerstspel lieten zien. Ook werkt het koor reeds vele jaren mee aan het feest t.g.v. de intocht van Sint Nicolaas in Akersloot. Het repertoire van het koor is niet per se kerkelijk. Er worden bijvoorbeeld ook liedjes van Jan Smit en Nick Simon gezongen, en ook zingt het koor liederen als Love shine a light en Wakker met een wijsje. Als afsluiting van het seizoen heeft het koor altijd een uitje. 99 Phonation in 2008

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 100