zij de oudste is. loste drie keer in de ochtend bij de kaasfabriek van de firma Zomerdijk. In de zomermaanden haalde ik ook eind van de middag om 18.00 uur de melkbussen op en loste dan twee keer in de avond de melkbussen bij de kaasfabriek van Zomerdijk. In de wintermaanden ging ik naast het melk rijden ook twee keer per week naar varkensboeren om wei af te leveren voor varkensvoer. Dit heb ik 8 jaar gedaan. In de jaren 70 verdwenen de melkbussen van de boerderij en werd de melk opgehaald door een vrachtwagen met grote koeltanks. In die periode heeft Jan de Zeeuw, de schoonzoon van Jaap Groot die inmiddels ook in het bedrijf was gekomen, op aanraden van zijn zwager Niek Scheerman, die werkte bij Piet Vermeer, een groot aannemersbedrijf in Hoofdorp, een Caterpillar shovel gekocht voor grondverzetwerkzaamheden. Niek Scheerman moest mij toen aan het werk houden en ik heb toen een goed jaar in Purmerend gewerkt bij de bouw van de Purmer. Ook ging ik als shovelmachinist grondwerkzaamheden verrichten, onder andere voor stratenmakers." In het café van Joh an Krom in Uitgeest ontmoet Siem in het jaar 1965 Corrie Kaandorp. Corrie woont in Kimmen, komt uit een gezin van 10 kinderen, waarvan Siem en Corrie krijgen verkering en op 7 april 1967 geven gij elkaar het ja-woord. Het is een koude dag. Come en In de morgen wordt de huwelijksinzegening in de Siem tijdens de kerk van Kimmen voltrokken en leggen ze aan verkenngstijd. elkaar de belofte tot de dood ons scheidt' af. In de middag wordt hetfeest thuis bij de familie Kaandorp gevierd. Vriend Dirk is getuige bij het huwelijk. "In april 1967 was ik drie weken voor herhaling in dienst en moest ik vrijaf vragen 8 Siem op de shovel. Foto boven en rechts:

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 9