98 leven, en 'n mooi stuk van je leven ligt. Dit zul je niet zonder veel pijn af kunnen leggen. Was ik bij je, nu dan zou ik je vragen: ben je ook nu nog van mening te moeten heengaan? 't Is immers vaak zo, nadat men zich kwaad heeft gemaakt, dat men daarna de kwestie rustiger kan bekijken. Alvorens iets te doen of te beslissen zou ik dus eerst je antwoord willen vragen op de verschillende voorstellen en vragen, Janneman, ondanks alles dus, toch 'ne goeje sinterklaas en in elk geval allerbeste wensen Blijkbaar heeft De Boer toch willen proberen om door te gaan in Akersloot, want hij bleef. Pastoor Van den Berg ging in 1964 met emeritaat, dat zal ook gescheeld hebben, en niets wees erop dat Jan de Boer op Akersloot uitgekeken was. Hij had er zijn sporen De middenstands- ook wel verdiend, vooral in het verenigingsleven. Als vereniging hopt mee geestelijk adviseur was hij overal bij betrokken en zijn krantje 'Op De Hoek', een gestencild contact- en reclameblaadje, was daarbij van grote waarde. Bijna iedereen in het dorp had een abonnement, voor minstens 7 cent per nummer stond er in de kop, en dat bleef niet beperkt tot alleen de katholieke kring. Het krantje was een beetje de smeerolie van het sociale gebeuren in het dorp. Wie is er geslaagd, wie is er geboren, wie hebben er de collectantenbeurt, wie komt er op het jongenskoor van Ben Mijnders? Laat uw voeten vakkundig, machinaal, pedicuren bij mej. G. Kerssens, The Magic Strings zoekt een zangeres, De gezonde apotheek bij Tijmes op 't Stet, Erkende rijschool J. van Sikkelerus, Voor uw feesten groot of klein mevr. C.J. van Weeren-Smelt, Hervormde Gemeente heeft nog enkele stoelen te koop, Onze uitverkoop begint zaterdag, waar? Natuurlijk de Magneet, G. A. van Vliet. Het bestuur van de RK Middenstand. Bij dat alles was er de kapelaan als een spin in het web. Het heeft hem ook Met natuurlyk de kwetsbaar gemaakt, want uiteindelijk was hij degene die bepaalde wie mocht geestelijkeadviseur in publiceren. Zo is er een enkele keer een niet ondertekend ingezonden stuk, hun midden. naam bekend bij de redactie. De onduidelijkheid hierover zal bijgedragen hebben aan de problemen die er ontstonden.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 99