zo hier en daar met de bevolking praat, zoals wij gisteren hebben gedaan, merkt overigens dat 'degezonde stilte' nog niet is ingetreden." Uit deze ironische opmerking blijkt al dat ze het optreden van de burgemeester en zijn aanhang niet erg serieus namen. In andere kranten vinden we diezelfde toon. Opvallend is dat er binnen het dorp genoeg stemmen zijn, die ook willen dat het stil wordt, of in ieder geval, dat er geen ruchtbaarheid aan wordt gegeven. Het optreden van de gemeenteraad in de vergadering, waarin er rekenschap moet worden afgelegd, is feitelijk treurig. Alleen dhr. N. van Duin houdt zijn rug recht en vraagt de betrokkenen om openlijk afstand van hun daad te nemen. De raad gaat niet met hem mee. En misschien konden de betrokkenen ook niet meer terug zonder diep door het stof te gaan. Waren de mensen in het dorp bang, was het moeilijk om in het openbaar op te staan en je kritisch op te stellen? Men was het in ieder geval in het dorp niet gewoon. De sociale controle was groot en je moest met iedereen goede vrienden blijven. Liever ergens niet meer over praten dan publieke aandacht te trekken. Van alle kanten merk je dat men moeite had om hier goed mee om te gaan. In onze dagen hadden er koppen gerold, toen moest het rustig blijven, geen 92 B. en W. van Akersloot in vrolijker tijden. Verkleed in kostuums uit de 18 eeuw nemen de heggenschouw af. (1961) Het bestuur van de toen nog zeer katholieke voetbalclub Meervogels. Op dat moment, rond 1950, was kapelaan De Boer nog niet in de parochie werkzaam. Pastoor Van de Berg is hier de kerkelijk vertegenwoordiger.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 93