College Akersloot zwijgt over bezoek aan bisschop Verklaring over kapelaan De Boer OP DE HOEK SOMS TRIE VEND VOOR HE T OPENBAAR BESTUUR Ex-voorzitter KVP afd. Akersloot had .Zwijgplicht" 90 WOORDHOLLANDS DAfiBLAD WOENSDAG 14 APRIL 1965 vKERSLOOT Burgemeester J. H. M. de Sonnaville heeft gisteravond tijdens de penbare raadsvergadering geen recapitulatie willen verstrekken over het bezoek lat het college van B. en W. met het K.V.P.-raadslid A. J. W. Krom op 15 januari an de bisschop van Haarlem heeft gebracht, naar aanleiding van het door apelaan J. de Boer geredigeerde weekblad „met welker inhoud noch het emeente bestuur van Akersloot noch de raad dezer gemeente zich gevleid kon chten". Hij gaf wel toe, dat het college met het raadslid na hiervan pastoor 'esselaar en het kerkbestuur van de St. Jacobus Major-parochie in kennis te tebben gesteld zich persoonlijk tot de bisschop van Haarlem heeft gewend nder overlegging van enige edities van het weekblad. Burgemeester De Sonna- ille zei, dat de bisschop en het bisdom steeds hebben gezwegen en nimmer enige ïededeling omtrent dit bezoek aan Haarlem hebben willen doen. „Het past ons hans dan ook niet een recapitulatie te verstrekken", zo meende hij. Vooraf had de burgemeester gezegd, at het college geenszins de bedoeling ad om een discussie over deze zaak in e raad uit te lokken. „Ook wij wensen respecteren het verzoek, dat pastoor esselaar in een besloten bijeenkomst an de verenigingsbesturen zou hebben euit óm zo spoedig mogelijk aan alle amoer bij dit vertrek van bepaalde jde getracht uit te lokken sen ein- e te maken. De gekweekte onrust in et dorp moet omgebogen worden in een ezonde stilte", aldus de burgemeester. 1NJUIST „Wel wil ik in deze openbare verga- ering duidelijk stellen, dat ons college et onjuist acht, indien van priesterlij - e zijde buiten beschouwing gelaten men geestelijk adviseur ener vereni ng is in het openbaar misnoegen t' ernstige kritiek wordt geuit of uitge- ikt omtrent besluiten en beslissingen hetgeen daarmede nauw verband mdt van openbare lichamen in den lan- Burgemeester J. H. M. de Sonnaville „rumoer ombuigen in gezonde stilte" de", zo lichtte burgemeester De Sonna ville toe. „Nog ernstiger vorm neemt deze kri tiek aan, indien deze wordt gevolgd of resulteert in een reeks van grievende in gezonden stukken van lieden, die menen terzake een oordeel over een besluit van de burgerlijke overheid te moeten vellen om daardoor in een dorpsge meenschap een bepaalde stemming con tra het openbaar bestuur te moeten uit lokken", zo luidde de verklaring verder. De heer De Sonnaville wilde er verder het zwijgen toe doen. distancieert. De burgemeester hield ech ter vast aan de verklaring en het feit, dat de bisschop zelf ook altijd over de ze zaak heeft gezwegen. „Het ligt niet op het terrein van het college zich met een priester te be moeien", stelde de heer Van Duin, die voor de toekomst garanties wilde heb ben, dat het college nooit meer naar „Haarlem" zou gaan. Burgemeester De Sonnaville kon die niet geven. „Het is helemaal niet on gebruikelijk, dat het college ener ge meente met de bisschop overleg pleegt, bijvoorbeeld over de situering van de nieuwe kerk in Akersloot", aldus de burgemeestér, De heer Van Duin, die geen enkele bijval kreeg, deed er toen het zwijgen toe. (Van een onzer verslaggevers) AKERSLOOT. De heer.J. J. Meij- ne, die onlangs als voorzitter van de KVP-Akersloot zijn functie beschikbaar heeft gesteld omdat hij zich niet kon verenigen met de houding van de KVP- wethouders inzake de overplaatsing van kapelaan De Boer, heeft gisteravond na de raadsvergadering tegenover de pers een verklaring afgelegd over de „zwijgplicht", die hem door het bestuur van de KVP afdeling Akersloot is opge legd. Tijdens een vergadering werd hem medegedeeld, dat indien hij het zwijgen verbrak moeilijkheden zou den ontstaan in zijn werkkring als on derwijzer aan de kath. lagere school in Akersloot. „Ze hebben mij met mijn betrekking gedreigd", zo verduidelijkte hij. De heer Meijne is geboren in Aker sloot. Tien leden van de K.V.P. Rebben in een brief aan het bestuur verkócht om zo spoedig mogelijk een ledenvergade ring uit te schrijven. Artikel Noordhollands dagblad, 14 april 1965.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 91