op de straat. Voor de woning van Arie Krom had zich een groep mensen verzameld, opgeschoten jongeren misschien, die daar liep te tieren en te schreeuwen, als een waar volksgericht! De officiële annalen heeft dit gericht nooit gehaald en er was blijkbaar voldoende wijsheid onder de aanwezigen om geen gekke dingen te doen. Het is bij roepen en schreeuwen gebleven. Wel maakt het duidelijk hoe hoog de emoties, al was de kapelaan toen al vertrokken, waren opgelopen! Wethouder Jaap Zoon roept zo hard dat hij gelijk heeft, dat je vooral denkt dat hij zichzelf moet overtuigen. In een artikel in het Vrije Volk wordt hij geciteerd. "Wethouder Van Zoon moet bij deze gelegenheid de krasse woorden hebben gesproken: "Ik zou weer naar Haarlem gaan, al was het Christus zelf. Als ik gelijk heb, heb ik gelijk." Bepaald niet een erg krachtig verweer, maar misschien wel passend bij de tijd waarin waarom? nog vaak beantwoord werd met daarom! Hij zou ook gezegd hebben (Alkmaarsche Courant, 14 april '65): "Over drie weken praat men er toch niet meer over." Wel een beetje hoogmoedig, die drie weken werden eerder drie jaar. Wethouder Jaap Swart lijkt zich bij dit alles op de achtergrond te houden, in ieder geval wordt hij bijna niet genoemd. Hij zegt alleen nog ergens heel nuchter, dat ze de motie van afkeuring 89 Het vredige Akersloot, jaren 30, met daarin de RK kerk nog prominent aanwegig. (Foto genomen vanaf de plaats waar nu de Geesterweg ligt.) De boerderij van wethouder Jaap Swart aan de Pontweg Noord. (Nu door nieuwbouw vervangen.)

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 90