Later ben ik in Akersloot als boerenknecht, in vaste dienst, op de boerderij van Joris de Ruijter aan de Julianaweg gaan werken. Cor Velzeboer ging in die periode veel met mij mee op de trekker. Dat stond Joris de Ruijter op een gegeven moment niet meer aan en toen ben ik gestopt. Het bedrijf van Joris de Ruijter is later overgenomen door Cor Sander, die tot op heden daar nog woont. Na mijn betrekking bij Joris de Ruijter ben ik gaan werken bij de betonfabriek van de gebroeders De Groot in Uitgeest en later in de bouw bij bouwbedrijf Nelis Uitgeest. Ik ging met de uitvoerder mee naar Alkmaar, waar ik als sjouwer meehielp aan verbouwingswerkzaamheden van het pand van Kofa Spruijt. Maar ik kreeg daar onenigheid. Ik had opslag gekregen en toen ik bezig was puin af te voeren ging het zeker niet snel genoeg. Hij zei: "Je hebt nu opslag gekregen, dan verwacht ik wel dat je ook wat sneller werkt." Die opmerking stond mij niet aan, dus ik overhandigde hem mijn schep en stapte op. Samen met mijn vriend Dirk Bruinenberg (ik noemde hem altijd Dirk in plaats van Dick) ging ik op dansles en in het weekend uit. Later maakten Jaap Konijn, Arie van de Kolk, Wouter Veldt en Fok Keijsper ook deel uit van de vrienden groep. In Akersloot was niet veel te beleven, dus we gingen zaterdagavond met de auto uit naar Heerhugowaard, Ursem, Wognum of Opmeer; op de zondagmiddag naar het café van Johan Krom aan de Hogeweg in Uitgeest. In maart 1963 moest ik in militaire dienst. Ik was dienstplichtig, werd opgeroepen in lichting 63-3 en was gelegerd in de Lunettenkazerne te Vught. In dienst heb ik mijn vrachtwagenrijbewijs gehaald. Vanuit Vught heb ik ook drie maanden in Seedorf (Duitsland) gezeten en de laatste maanden in de Pontonnierskazerne te Keizersveer. Na 17 maanden en 6 dagen kwam ik uit dienst. Omdat ik mijn rijbewijs had gehaald in Vught ben ik na mijn diensttijd een half jaar gaan werken op de bodedienst in Castricum en daarna bij Blokker in Uitgeest, die een fouragehandel had in veevoer. In 1968 ben ik gaan werken in Limmen bij Jaap Groot als melkrijder voor 'De Vereeniging', de zuivelfabriek van Limmen. Jaap Groot was getrouwd met een stiefzus van mijn moeder. Ik reed op Limmen en Heiloo, haalde in de ochtend de melkbussen op en 7 1963: Diensttijd. Even poseren voor een militaire wagen.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 8