de subsidie verhoogd van 350,- tot 750,-. Dhr. A. J. W Krom wijst er nog wel op hoe vreemd men met de financiering van het filmapparaat is omgesprongen. Graag meer overleg van de zijde van het bestuur. "Zo lijkt het meer op 'spielerei' dan op speeltuinwerk", zegt de burgemeester. Er is ook waardering voor het bestuur dat hart voor de zaak heeft. Maar er moest nog wel met datzelfde bestuur gepraat worden en daarnaast zou de subsidie pas worden verstrekt als de cijfers van de volgende begroting zouden kloppen. Al deze opmerkingen zetten echter kwaad bloed bij de speeltuinvereniging, die dit alles uit de krant moet vernemen en zich opnieuw niet serieus genomen voelt. Begin januari zijn er verschillende reacties te lezen in het blad van de kapelaan, het onvolprezen 'Op De Hoek'. Paul Buur vraagt in een keurige reactie aandacht voor het nut van de speeltuin, en A. Schoon, de voorzitter van de vereniging, doet zijn beklag over de opstelling van de gemeenteraad, maar geen onvertogen woord. En dan is daar dan ook een reactie van de geestelijk adviseur en bisschoppelijk commissaris, kapelaan J. de Boer, die meent nu niet langer te mogen zwijgen. Eigenlijk had hij niet veel zin om zijn nek uit te steken, maar op veel aandringen van het speeltuinbestuur geeft hij zijn mening. De opstelling van B en W zal ook hém wel gestoord hebben. Hij doet het in keurige duidelijke woorden, feitelijk niets op aan te merken. (Wie deze en andere reacties eens precies wil nalezen kan terecht op de mooie internetsite van het Regionaal Archief Alkmaar, waar alle nummers van 'Op De Hoek' zijn te vinden en te lezen. Kijk hiervoor op: kranten. archiefalkmaar.nl.) De Boer legt uit hoe het zit met de filmprojector en vraagt begrip voor de mensen van de vereniging, die volgens hem "heel gewone, doodeerlijke, hardwerkende mensen zijn, die niet stuk voor stuk met een accountantsdiploma in hun zak rondlopen In plaats van deze mensen allerlei moeilijkheden in de weg te leggen, zou het christelijker en menselijker zijn deze bestuurders een handje toe te steken bij het opmaken van begroting en balans. Nu wordt er voor de buitenwereld (en voor de binnenwereld) de schijn gewekt, dat er maar geknoeid wordt en geklungeld. Voorlopig moet ik het hier bij laten. Moge er aan de openbare kritiek een spoedig einde komen! Kapelaan De Boer". Ach, en hierbij had het kunnen blijven. De vereniging had zich nog eens achter de oren kunnen krabben voor wat betreft de verantwoording van de centjes, de gemeente had misschien nog een handje kunnen toesteken maar zo ging het niet! 86 Akersloot ten tijde van de perikelen. Het dorp breidt zich snel uit, hier pien we de aanleg van de Beethovenstraat. De oude RK Kerk staat er nog. (Gepien vanaf de NH kerk, rond 1965.)

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 87