afgescheept, niet in verhouding tot de vele activiteiten die de vereniging ontplooide. Vier pagina's lang mochten ze hun grieven uiteenzetten in het blaadje van kapelaan De Boer, waarbij dhr. Krom kop-van-jut was. In juni reageerde diens partij, de KVP, ook in 'Op De Hoek', en die nam het voor het raadslid op. De héle raad deelde de kritiek van dhr. Krom. Daarnaast was er geen overleg met de man geweest die ook een veto had moeten kunnen uitspreken over publicatie. Over dat laatste vermeldt de redactie (de kapelaan) in een voetnoot: "Wij kennen het bestaan van een vetorecht niet." Overleg, dat was een goed idee. Ook in latere fasen van de affaire is het opvallend hoe onhandig er gecommuniceerd wordt. Maar van een vetorecht kan natuurlijk geen sprake zijn. Zoiets past alleen in een autoritaire gezagsstructuur. Maar toch, het gezagsondermijnende jaar 1968 was nog niet aangebroken en het aanzien van autoriteiten was nog altijd groot. In dit opzicht is er in 50 jaar echt wel wat veranderd. De speeltuinvereniging verwachtte zo'n beetje de hoofdprijs van de gemeente. Misschien dachten ze dat 'hun' KVP meer voor hen op zou komen of misschien waren de verwachtingen wel te hoog gespannen. De gemeenteraad was de vereniging wel goedgezind, maar echt scheutig werd de raad niet. Het speeltuinbestuur was ondertussen min of meer slachtoffer van het eigen succes. Een grote bloeiende vereniging met tal van activiteiten, die ze echter met betrekkelijk weinig (en steeds dezelfde) mensen aan de gang moest houden. En dan was er nog die vermaledijde filmprojector. Dezelfde projector die de kinderen van de jaren zestig vermaakte door films over Wilhelm Tell en George Formby te projecteren in zaal Verduin. Was die nu wel of niet op de begroting verantwoord? Er was een nieuwe gekocht van het geld van het oud- papierfonds, maar dat werd beheerd door de kapelaan. Erg duidelijk was het niet. Al met al is er niet zoveel aan de hand in de zomer van het jaar 1964. Een gemeenteraad en een vereniging die in de clinch liggen over de financiën. Kan gebeuren, gebeurt nog steeds. In december 1964 wordt de gemeentebegroting vastgesteld voor 1965 en die ziet er keurig uit. De speeltuinvereniging krijgt 85 Kapelaan De Boer met Arie Schoon en Arie Broersen van het speeltuinbestuur tijdens d daagse. Gemeentebestuur van Akersloot begin jaren 60, in het oude Raadhuis.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 86