lange geruime tijd misdienaar. Toen ik een keer in de kerk zat, kwam kapelaan De Boer naar mij toe. Hij zei: "Je kunt wel stoppen met voor misdienaar leren, want je moet eerst maar eens meer in de kerk komen." In de 1ste klas van de lagere school kwam ik Dick Bruinenberg tegen, die zei: "Je kunt onder de middag wel met mij mee naar huis gaan." En zo geschiedde. Dick Bruinenberg werd mijn vriend en we zijn altijd bevriend gebleven. Na schooltijd ging ik lopend naar huis en zocht mijn vertier op de Sluis met de buurtkinderen, Greet Putter, Nel Buur en Truus Vader. Daar speelde ik mee. Ik ging al op 7-jarige leeftijd, zonder betaling, helpen bij buurman Piet Kuijs en buurman Cor de Bie. Koeien melken en helpen bij het hooien. Verder was er op de buurt niet veel te doen. De speeltuin was er nog niet, dus je moest je zelf vermaken. Ik heb nog een tijdje bij de welpen gezeten, bij akela Gon Schut. Gon trouwde later met mijn neef Adriaan Deijlen. Ik heb verder niet aan het verenigingsleven van Akersloot meegedaan. Ik had daar geen behoefte aan. Ik ging weleens naar het zwembad. Ik kon niet zwemmen, maar kon wel boven blijven. Ik spartelde zelfs in het diepe water, maar dat mocht later niet meer van de badmeester. Zwemmen heb ik op latere leeftijd elders geleerd, samen met Jan Buur en Kees Kerssens. Totdat ik naar een andere school ging, was ik aangewezen op de Sluisbuurt en daar bracht ik mijn vrije tijd door. Ik heb 7 jaar op de lagere school gezeten, omdat ik één keer ben blijven zitten. De 6e klas bij meester Van der Holst heb ik twee keer doorlopen. Na mijn lagere schooltijd ging ik voor één jaar naar de landbouwschool in Egmond-Binnen. Toen na het eerste schooljaar de schoolvakantie aanbrak, ging ik als zomerknecht werken in de Boekelermeer, bij Jan Sengers. Ik ging na de zomervakantie niet meer terug naar school en had inmiddels een nieuwe werkbaas gevonden. Ik ging werken in Uitgeest bij Cor en Thijs Vreeburg, die een café en een boerderij hadden, op de boerderij, koeien melken, hooien en andere werkzaamheden. Als 15-jarige heb ik ook kort gewerkt bij de Gebroeders Beentjes als opperman bij het plan Oosterwijk, het eerste nieuwbouwplan in Heemskerk. Mijn zwager, Theo Koper, was daar ook werkzaam. Op een keer sloeg Theo twee keer achter elkaar op dezelfde plek van zijn hand en sprong het gat uit maar ik durfde niet te lachen. 6 Jonge Siem samen met een koe op de foto.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 7