immers steeds nieuwere en moeilijker te bestrijden ziekten en virussen in de bollen. In de jaren zeventig werd het stomen een belangrijk onderdeel van het werk van Cees. Dit ging 24 uur per dag door. De grond in de kassen moest ontsmet worden. Het stomen gebeurde in de Noord, Andijk en ook bij Groot en Slot in Enkhuizen. In Akersloot behandelde hij de kassen van de firma's Schouten, Boekel, Van der Kolk en Schut. In de hoogtijjaren van Cees zijn bedrijf had hij 9 vaste medewerkers, onder wie Ton Dekker, Theo Broersen ('Kojakkie') en Piet Verduin ('de Bakker'). Daarnaast werkten er elk jaar zo'n 40 vrouwen in de schuur die in de drukke periodes hielpen met pluizen, pellen, bollen delen en schubben. In 2009 kwam er een einde aan het bedrijf van Cees. Hij werkte daarna nog twee jaar bij de gebroeders Kruijenaar. In 2011 kwam er een einde aan zijn 59-jarige loopbaan. Andere bekende lelietelers in de periode 1945 tot heden zijn: Blokker, Verduin, Baltus, Teeling, Schoon, Schut, Kruijenaar, Schouten, Buur, Veldt, Kerssens, Nederveen, Sanders, Twaalfhoven, Kraakman en Kaptein. Een aantal van hen was voornamelijk actief in de bollenhandel. De bekendste van hen zijn Arie Schoon, Fa. W Blokker Jzn/Piet Struijf, Jaap Zweeris, Jaap Verduin en Frans van Sikkelerus. Zij verhandelden o.a. veel geoogste bollen en snijbloemen uit Akersloot. Niet voor iedereen was het telen van lelies een fulltime baan. Er waren ook veel Akersloters die lelies teelden naast een andere baan. Niek Pekel werkte bijvoorbeeld bij de Hoogovens, Jan Renkel was vrachtwagenchauffeur en Willem Veldt was postbode. Alle drie hadden de lelieteelt als nevenactiviteit. 75 Bloeiende lelies in de tuin van Cees Schut aan de Hoogegeest, 1992. Bollenkist van A. Schoon Zonen, leliekweker te Akersloot.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 76