Simon had een gemengd bedrijf, hij had enkele koeien en land aan het begin van 'De Kleine Polder'. De vader van Jaap, Jan, zette het bedrijf voort naast zijn werk bij de kalkovens van Akersloot. Jan had 1 ha eigen grond. Deze had hij gekocht van Poland. Hij huurde ook grond van de Protestantse Kerk. Tussen 1948 en 1955 had hij 7 koeien en 500 kippen. De koeien stonden op het gehuurde perceel. Jaap was de derde generatie De Kroon op het bedrijf. Hij mocht graag melken, want hij vond het leuk om met dieren bezig te zijn. jaren vijftig is de eigen grond afgezand. Er ging 1 meter zand vanaf. Het zand werd verkocht aan de gemeente Zaandam. De gemeente Akersloot kocht de grond in 1963 voor woningbouw. Zij verhoogde het terrein weer met 1 meter zand. In 1955 begon De Kroon voor het eerst met de lelieteelt. Hij had in Heemskerk een paar bedden gekocht die hij zelf nog moesten rooien. De bollen werden geplant aan de Westerweg. Ze werden ontsmet met Paration, later met Aglitan of Diflontan. In het begin moesten de bollen geleverd worden met een gedeelte steel en later niet meer. De bollen werden tegen de vorst meestal afgedekt met 'riet en kraak'. Kraak was het gebroken riet. Dit werd met een dikke laag aangebracht en daar overheen kwam riet als vorstbescherming. Vooral het bijgoed, zoals ixia, was zeer gevoelig voor vorst. Jaap ging in 1966 voor de schaalvergroting naar 't Zand. Daar huurde hij grond voor de lelieteelt. In 1967 is hij gaan wonen in Burgerbrug met zijn vrouw Tineke Kalk. Vijf jaar later zijn zij verhuisd naar de Stolperweg, richting Callantsoog. Zij huurden daar een huis en kochten een schuur en 2 hectare land ertegenover. Op dit land werd een nieuw huis gebouwd. In 1972 - 1973 verbouwde Jaap in totaal 6 hectare lelies, hoofdzakelijk Rubrums en Uchidas. In 1987 is het bedrijf een besloten vennootschap geworden. 73 De woning van de familie De Kroon. Jan de Kroon op de boerenkar, achter hem zoon Jaap en twee buurtkinderen.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 74