1945 - heden: Met name na de Tweede Wereldoorlog waren vele Akersloters werkzaam als lelieteler. Het is ondoenlijk om ze in dit artikel allemaal een plaats te geven. Zonder de anderen tekort te willen doen beperken we ons tot vier bedrijven, het bedrijf W Blokker Jzn. en de bedrijven van Jac. Zweeris, Jaap de Kroon en Cees Schut. De firma W Blokker Jzn. had twee firmanten, Piet Struijf en Pieter Blokker. Piet Struijf regelde de handel en Pieter Blokker de kwekerij. Door heel Akersloot had het bedrijf tuinderijen, aan de Startingerweg, de Koningsweg, de Raadhuisweg/Dorpsstraat (nu Prins Bernhardlaan), de Hoogegeest en de Crimpen. De dochters van Piet Struijf, Ada en Henny, noteerden de volgende herinneringen betreffende het (handels)werk van hun vader: "Iedere maandag en donderdag naar de beurs. Op de maandag naar het Krelagehuis in Haarlem en donderdag naar Treslong in Hillegom. Hij ging altijd met zijn maat Jan Verduin ('de Poet'). Op de beurs lagen dan briefjes met wat ze te koop hadden en hij probeerde zo goedkoop te kopen. In het ene stalletje kocht hij bollen en even verder verkocht hij het weer voor een hogere prijs. Dat was juist de kunst. Ook heeft hij een partij zwarte tulpen verkocht in Denemarken, maar die bestonden toen nog niet, maar toch iets geleverd wat erop leek. Als hij soms iets te kort had, vulde hij dat met iets anders aan. Toen Jan Verduin was overleden, ging zijn Japie altijd mee. In de winter gingen ze samen op zoek naar sneeuwklokjes. Ze gingen dan Noord-Holland door langs boerderijen. Later met een ploeg mannen om ze te rooien. Door de boer werd gevraagd of ze het netjes achter wilde laten, maar dat was natuurlijk niet zo, een grote puinhoop. In de schuur gingen ze dan de sneeuwklokjes van elkaar halen. Dit noemden ze pluizen. Op een gegeven moment hadden ze ook een boomgaard gekocht. Hier zetten ze de sneeuwklokjes weer uit om er meer van te kweken 70 10UWCU7 0U0 Personeel van W. Blokker Jzn. aan het werk op de tuin waar nu de Prins Bernhardlaan is. Op de voorgrond Frits Kerssens. Getuigschrift van Piet Struijf, behaald in 1930.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 71