Simon Deijlen gaat met gijn vrouw Catharina wonen aan de Breedelaan. Nadat Simon eerst als slagersknecht heeft gewerkt, is het beroep van Simon Deijlen fabrieksarbeider. Op 5 juni 1937 wordt hun eerste kind, Johanna Catharina Maria, geboren. Hun dochter leeft echter maar één dag. Een jaar later wordt hun tweede dochter geboren. Zij krijgt ook de namen Johanna Catharina Maria (Jopie). In 1940 volgt dochter drie, Catharina Theodora Johanna (Tiny) en in 1943 dochter vier, Theodora Adriana Cornelia (Thea). Op 20 mei 1944 wordt Siem, de eerste zoon en het vijfde kind in het gezin, geboren. Hij wordt vernoemd naar zijn vader en zijn volledige namen worden Simon Petrus Adrianus. In 1946 wordt het zesde kind, wederom een zoon, Adrianus Johannes Laurentius (Aad) Als Siem vijf jaar is, verhuist het gegin naar de Sluis. In het huis aan de Boschweg komt de jongste van het gezin, Cornelis Jacobus Engelbertus (Kees), in 1956 ter wereld. Siem zijn eerste herinneringen gaan terug naar de periode dat hij op de Sluis woonde. "Vader huurde op de Sluis aan de Boschweg de helft van een dubbel woonhuis. Naast ons woonde Jan van Duin, een vrijgezel. De Geesterweg was nog niet aangelegd, dus al het verkeer vanuit of naar Uitgeest reed over de Sluis. De NACO-bus stopte toen op de Boschweg. Op de kleuterschool in de voormalige kaasfabriek zat ik bij zuster Everdine in de klas. De lagere schoolklassen heb ik gevolgd op de Sint Jacobusschool. Bij juffrouw Putter in de 1ste klas, juffrouw Sernee in de 2e klas, juffrouw Egge in de 3e, meester Leek in de 4e, meester Jansen in de 5e en meester Van der Holst in de 6e klas. Ik doe alles links, alleen schrijven niet, dat doe ik rechts en dit is gekomen door juffrouw Putter. Zij leerde kinderen die links waren rechts schrijven en als je per ongeluk weer links schreef, dan gebruikte ze haar zegelring, dus je ging wel rechts schrijven. Van mijn ouders hoefde ik voorafgaand aan de schooldag de kerkdienst niet bij te wonen, dus na het ontbijt ging ik met één pakje brood, in plaats van twee, lopend vanaf de Sluis naar school. Alleen op de zondag gingen wij als gezin naar de kerk. In de klas begon elke schooldag met een gezamenlijk gebed en daarna werd door de juffrouw of meester geregistreerd wie die ochtend naar de kerk was geweest. Op je rapport stond hoeveel keer je in het schooljaar naar de kerk was geweest. Toen ik een jaar of acht was, wilde ik graag misdienaar worden. Ik was in de leer bij Joop van Sikkelerus, de zoon van Dees van Sikkelerus en Grar van Sikkelerus-Stuifbergen. Alles ging in het Latijns. Joop van Sikkelerus was al 5 Aan de wandel. Kleine Siem met zijn moeder en in de kinderwagen broer Aad.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 6