In 1868 richtte Nicolaas Blokker aan het zuideinde van de Startingerweg zijn bollenbedrijf op. Hij teelde maar liefst 77 soorten bloembollen, in hoofdzaak tulpen, krokussen, fritillaria en lelies. Door een noodlottig ongeval overleed hij echter op jonge leeftijd. Zijn weduwe trouwde later met zijn meesterknecht Jan van 't Hof, die samen met de zonen van Blokker het bedrijf, onder de naam Van 't Hof en Blokker, liet uitgroeien tot een groot bedrijf. Sinds 1891 werd er geëxporteerd. Ook deed het bedrijf veel aan commissiehandel, dat wil zeggen bollen voor derden verkopen, tegen een vooraf overeengekomen percentage van de koopsom. In 1922 verhuisde het bedrijf naar Limmen, waar toentertijd meer geschikte grond voorhanden was. (Het in Akersloot liggende land werd voor het grootste gedeelte overgenomen door Jan Blokker.) Het bedrijf, dat nu Holland Bulb Market heet, bestond in 2018 150 jaar. Het is het oudste bloembollen- en plantenexportbedrijf van Nederland, maar, zo zegt men van zichzelf, nog "zeer jong van geest". Zo succesvol als bovenstaande lelietelers waren, zo slecht verging het de heer Evert Schermerhorn, ook wel 'de Lord' genoemd. Hij woonde in villa Landzicht aan de Kerkedijk, nu Raadhuisweg 30, en was sinds 1904 eigenaar van de N.V Groenten- en Bloembollenkwekerij Akersloot (voorheen bloembollenkwekerij C. Blokker 68 Simon Schoon, 3e van rechts, tussen de lelies met zijn zonen Cor, Arie, Nico, Paul en Theo. De oude trekschuur van Schoon (speciaal voor narcissen). Een foto uit 1899. Personeel van Van 't Hof en Blokker bezig met het vervoer van bollen. De bollen werden per hondenkar naar het Stet gebracht. Van daar werden ze per schip vervoerd naar havensteden als Amsterdam en Rotterdam.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 69