In deze periode waren vele Akersloters werkzaam in de lelieteelt. Piet Verduin, een van de vaste medewerkers in het bedrijf van Cees Schut, heeft een lijst opgesteld van Akersloters die in die tijd in de lelie- en bollenteelt werkzaam waren. Het zijn er al met al meer dan 100. Namen die veelvuldig op deze lijst voorkomen zijn die van Blokker, Kaptein, Kerssens, Schoon, Schut, Swart, Veldt en Verduin. Eind jaren zestig verplaatsten 4 lelietelers hun bedrijf naar een plek buiten Akersloot. Gedwongen door de forse toename van de woningbouw en de daaraan gerelateerde afname van de beschikbare leliegronden in Akersloot verhuisden de bedrijven Zweeris, Schoon en De Kroon naar 't Zand en dat van Blokker naar Brabant. De verhuizing naar een plek buiten Akersloot had voor deze bedrijven de voordelen dat zij de beschikking kregen over grotere percelen, dat het werk daardoor veel effectiever kon plaatsvinden, dat de uitbreidingsmogelijkheden groter waren en dat er op de nieuwe werkplekken meer ruimte was voor wisselteelt en minder gevaar voor allerlei besmettingen. Het vertrek van genoemde bedrijven was tevens het begin van de teloorgang van de lelieteelt in Akersloot. De teloorgang Vanaf 1965 verloren vele stukken grond in Akersloot hun agrarische bestemming. Er was een grote behoefte aan nieuwe woningen, dus kregen vele tuinbouwgronden een andere bestemming, die van woningbouw. Er 60 Luchtfoto van Akersloot, waarschijnlijk genomen aan het eind van de jaren veertig. De lichtere stukken grond betreffen de gronden waar bloembollen/lelies geteeld werden. Het is goed te zien dat deze gronden voornamelijk zjn gelegen op de twee strandwallen die door het dorp lopen. Op de westelijke strandwal zien we de leliegronden langs de lijn Hoogegeest, Buurtweg en Startingerweg, op de oostelijke strandwal die van de lijn Boekel, Pontweg, Julianaweg en Koningsweg. De Geesterweg was nog in aanleg.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 61