Op de nieuwe foto is als markering het bestaande huis gefotografeerd. Er zijn verscheidene nieuwe villa's gebouwd. Er staat een kassencomplex van Piet van der Kolk. Er zijn bomen langs de Kanaalweg geplaatst. Het Lamoorslaantje is niet verlicht. Lamoor aan de oude Ooster Hooghe Dijck. Weleer een woonbuurt waar resten van funderingen, putten enz. bij diep spitten gevonden werden. Rechts, in oostelijke richting achter de hoge zandrug lagen de boerderijen en weiden in de uiterwaarden van het Schermeer met invaarkreken voor schepen en bootjes. In 1635 was de Schermeer ingepolderd en kwam oostwaarts een ringvaart, die in 1825 werd vergraven tot het Noord Hollandskanaal. De boerderij rechts op de foto is later op de plaats gebouwd van de boerderij van de klopjes en gezusters Dieuwertje en Adriaantje Gerritszn. De schuur achter de boerderij deed tussen 1573 en 1633 dienst als schuilkerk. Nicolaas Stenius was er van 1631-1633 pastoor. Het padje is nu een bredere zandweg verhard met gebroken puin. Het maakt deel uit van de Ooster Hooge Dijck. De Ooster Hooge dijck (vroeger Boekelerweg) is een wandelpad en vrij toegankelijk. De oude schuur is gerenoveerd en doet dienst als B&B. Er staat nog een auto geparkeerd. Links is een paardenstal gebouwd. De Driehoek, het samenkomen van de Ooster Hooghe Dijck en de Wester Hooghe Dijck. Links aan de oude hoofdweg van Akersloot, via Lamoor en Boekei naar Alkmaar, ligt de vernieuwde boerderij, bewoond door de wed. C. Kaandorp en zoons. Op de foto is alleen de toegang te zien. Rechts de Ooster Hooghe Dijck teruglopend naar Lamoor. Verderop gezien van zuid naar noord zal de verenigde West en Oost Hooghe Dijck zich verliezen in het landschap om verderop weer op te duiken. Dit was ook het geval met het stuk bij Waterzij-Vierhuizen. Vroeger Vroeger

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 54