van de burgemeester rond 1963 platgebrand. Het was al onbewoonbaar verklaard. Naast de groentetuinen is de veestal van de gebroeders Kruijenaar zichtbaar. Aan de rechterkant is een bungalow gebouwd. Aan de overkant van de Hoogegeest, daar waar voorheen de kassen van de firma Baars stonden zijn nu 5 villa's gebouwd. De nieuwe straat heet "De Hooge Belte". Zo werd dit gedeelte van de Hoogegeest vroeger genoemd. We komen in de Noordergeest, het noordelijk deel van de Hoogegeest, op een zandpad met links een notweg met aan de rechterzijde een wal met bomen. Het notweggetje loopt naar de Noordermolen en ligt op de zuiderbedijking van de Zwartedijkspolder. Er is een geasfalteerd fietspad aangelegd en op de hoek is een huis gebouwd. Verkeersborden, wegaanduiding en ANWB-fietsrouteborden zijn geplaatst. Het houten hekwerk met prikkeldraad is vervangen door beton en staal. De oude wilgen zijn verwijderd en aan de andere zijde van het hek zijn enkele wilgen geplaatst. Het pad maakt deel uit van een veilige fietsroute naar Alkmaar. De Noordermolen gelegen aan de Mientsloot (rechts) die de Groot Limmerpolder bemaalt. Vandaar loopt (op de voorgrond) de in 1440 grafelijk aangelegde dijk en wetering in westelijke richting tussen de Groot Limmerpolder en de Oosterzijpolder onder Heiloo. De molen staat op Akersloots grondgebied. Er is een nieuwe schuur gebouwd aan de westzijde van de molen. De oude hooibergkap en schuur zijn verwijderd. Er staat nu een schaalmodel van een molen en een klein schuurtje voor de molenaar. Ook is er een elektrisch Vroeger Vroeger

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 52