orpsgezichten van Akersloot, deel 4 "Buurtweg tot Hoogegeest" Jaap Zweeris heeft rond de vijftiger jaren een fotoreportage met be schrijvingen gemaakt van diverse buurtschappen van Akersloot. Hij heeft dit vastgelegd in een prachtig fotoalbum. In de periode van rond de vijftiger jaren tot heden, 2020, is er zoveel veranderd dat wij het idee kregen om Jaap zijn ronde nogmaals te lopen. Aan de hand van fotover gelijking en tekst proberen we dit te verbeelden. Foto van omstreeks 1920. Land aan de Buurtweg tegenover de Nederlands Hervormde pastorie met zicht op de katholieke kerk. In 1950 is dit land afgezand. Het zand is gebruikt om een dijk door het Kerkmeer te maken ten behoeve van J. Kraakman, die land had aan de overzijde van het meer. Het Kerkmeer werd door de dijk in tweeën gedeeld, hierdoor was het land met elkaar verbonden. Een foto maken in de huidige situatie is niet meer mogelijk vanwege de dichte bebouwing. WSBBSSF Schilderij van pastoor van de Bergh, getiteld De 3 Steenen Camers van Akersloot. De huisjes zijn gebouwd rond 1643. De voordeuren van de huisjes staan aan het Kloosterlaantje. Het is opgezet door Dieuwertje en Adriaantje Gerritz, rijke ongehuwde klopjes, afkomstig van Lamoor. Het is gebouwd voor de huisvesting van de nooddruftige vrouwen van Lamoor. Op deze plek aan de Buurtweg staat nu een dubbel woonhuis. Op de voorgevel boven de beide voordeuren is een gevelsteen geplaatst met de aanduiding "VAN OUD'S HET KLOOSTER". Vermoedelijk heeft er aan de Waterzijde een klooster gestaan. Aan de rechterkant van dit pand woont nu Ton Dekker, die in 47 Vroeger Nu

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 48