Zo werden systeem plafonds uit de jaren 1970 verwijderd en kwamen originele gestucte plafonds tevoorschijn. Ook zijn de grote centrale gang en parketvloeren in oude stijl gerestaureerd. Gedurende enkele jaren was een deel van de vroegere dokterspraktijk ingericht als winkel van speelgoed en cadeauartikelen. Sinds 2016 wordt het Huis van de Dokter bewoond door familie Denys, een jong gezin van Vlaams/Engelse komaf. Sinds vier jaar woon ik samen met mijn vrouw Angela en drie kinderen met veelplezier in het gastvrije Akersloot. Op het eerste gezicht is het een klein gezellig dorpje naast de A9, maar iedereen, die daar oog voor heeft, ontdekt ook haar lange en rijke historie. De Historische Vereniging Oud-Akersloot speelt hierbij een bijzonder waardevolle rol. Ik ben dankbaar voor de mogelijkheid om een bijdrage te kunnen leveren met dit artikel. Mijn speciale dank gaat uit naar Jan Kaptein voor zijn hulp en adviezen bij het archiefonderzoek. Voor dit onderzoek werden de volgende bronnen gebruikt. De geschiedenis rond de bouw, verbouw en eigenaars van het Huis van de Dokter werd hoofdzakelijk beschreven op basis van informatie uit kadastrale en notariële archieven. Voor de geschiedenis van haar bewoners werd gebruik gemaakt van bevolkingsregisters en tijdschrift- en krantenarchieven. Informatie was vooral afkomstig uit de Alkmaarsche Courant, Ons Blad: katholiek nieuwsblad voor N-H, Op de Hoek, De Groene Valck, medische vakbladen en diverse andere bronnen. De algemene geschiedenis van Akersloot is beschreven op basis van Geschiedenis van de Nederlanden (Blom, 2001), Atlas van het Oer-IJ-gebied (Buizjer, 2018), Akersloot door de Eeuwen Heen (Van den Berg, 1976). Het beeldmateriaal is afkomstig uit de beeldbank van de Historische Vereniging Oud-Akersloot. Mark Denys 46 Deze majestueuze iep waakte meer dan honderd jaar over het Huis van de Dokter. Op 4 januari 2000 waaide hij om en werd vervangen door een plataan.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 47