In november 1951 benoemt de gemeenteraad dokter Piet Nijenhuis (1951 1970) die met zijn grote gezin gedurende 19 jaar het doktershuis zou bewonen. Dokter Nijenhuis zorgde voor aanzienlijke uitbreidingen. Op de begane grond werd aan de noord- en westzijde in stappen een uitbouw gerealiseerd ten behoeve van een tweede garage, een bijkeuken en een wachtkamer (nu tuinkamer). Op de eerste verdieping werd het zadeldak afgebroken en een nieuwe noordelijke gevel gebouwd om meer ramen te verkrijgen in de nieuwe slaapkamers. Ook werden er vijf dakkappellen geplaatst rondom het huis. In die tijd verscheen het katholieke Akerslootse weekblaadje Op De Hoek, een voorloper van het Witte Blaadje. De titel van dit blad verwees naar de verzamelplaats op de hoek schuin tegenover het doktershuis op die hoek van ons dorp wordt heel wat dorpspolitiek bedreven, wordt een massa dorpsnieuws gedistribueerd, wordt misschien ook wel eens gekankerd en geroddeld." Een anonieme 'dorper' schrijft in Op De Hoek (1961) een openlijke kritiek dat de dokter voor drie weken op vakantie gaat terwijl er géén permanente vervanger in het doktershuis zal zijn(!), want een huisarts in Limmen zal waarnemen. Nadat ook in de gemeenteraad vragen worden gesteld, voelt de dokter zich gedwongen om op schrift te reageren. In een scherpe uiteenzetting hekelt hij het gebrek aan vertrouwen. Maar het is duidelijk, in de roerige jaren zestig wordt tegen menig heilig huisje geschopt. De maatschappij verandert en het beeld van de notabele dorpsdokter heeft zijn langste tijd gehad. In 1970 wordt de praktijk overgenomen door dokter Hans de Man (1970 1977), die zeven jaar lang in Akersloot zal werken. Daarna volgt dokter Harry Krom (1977-2001) die 24 jaar lang zijn praktijk zal uitoefenen. Hij was de dertiende, de laatste èn de langstzittende huisarts in het Huis van de Dokter. De volgende bewoner was de familie Kloosterhof (2001-2016) uit Haarlem, die het interieur grondig liet opknappen en veel van de vroegere allure herstelde. en de goten van het oorspronkelijke woonhuis verbonden met het dak van het koetshuis, zodat één doorlopende verdieping ontstond. Bij deze ingrijpende verandering werd de oude westelijke gevel van het koetshuis 45 De kruising van de Julianaweg en de Dorpsstraat was een bekende verzamelplaats in Akersloot. foto toont een kinderoptocht ter ere van Koninginnedag in 1965.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 46