later zal dokter Zeldenrust overlijden op 37 jarige leeftijd. Hoewel deze jonge dokter kort verbleef in Akersloot, maakte hij zich zo geliefd dat nog jaren later vol lof over hem gesproken werd. Het is dan ook opvallend hoe vaak de activiteiten van dokter Zeldenrust in de pers genoemd worden. Voorbeelden zijn het geven van EHBO cursussen en zijn benoeming als keuringsarts voor de Vrijwillige Landstorm, een vrijwilligersleger. Ook lezen we over zijn pleidooi bij de Provincie en het Witte Kruis voor de paraffinering van het slootwater voor de bestrijding van malaria en over zijn betoog voor de aanleg van de waterleiding. Tot slot lezen we dat er in de avond van 16 mei 1929 korte tijd een brand woedde in de apotheek.maar gelukkig werd met behulp van politie en buren het Huis van de Dokter van de ondergang gered. Tijdelijke dokter R.A. van der Laan (1929-1933) Dokter Reinder van der Laan is net 23 jaar oud wanneer hij op 1 augustus 1929 wordt aangesteld als gemeente-geneesheer. Enkele maanden daarvoor was hij waarnemend geneesheer in de plaats van dokter Zeldenrust. De Julianaweg met links het Huis van de Dokter omstreeks 1930. De bomen werden vrijwel tijdens de Tweede Over dokter Van der Laan in Akersloot is niet veel bekend gebleven. Er worden twee zoontjes geboren, Paul (1930) en Hans (1932). Desondanks was de jonge dokter niet van plan om zich definitief te vestigen in Akersloot. 42 Braaksma (links) omstreeks 1925. Dit is de enige historische interieurfoto van het Huis van de Dokter. AKERSLOOT Julianaweg

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 43