snelt de dokter op 18 juli 1923 toe wanneer een vierjarig knaapje al spelende voor de wielen van een langsrijdende auto belandt. Helaas kon de dokter het kind niet redden. Wellicht het eerste auto-ongeval in Akersloot? Op 28 augustus 1923 dient dokter Baart de la Faille een verzoek in tot eervol ontslag. Dit verzoek wordt door de raad geaccepteerd en de dokter vestigt zich in Bilthoven. Rond deze tijd besluit de gemeente Akersloot om het noordelijke deel van het erf van het doktershuis af te splitsen om er een huis voor burgemeester Van den Heuvel te bouwen (nu Julianaweg 3). Roodvonkbestrijder dokter G. Zeldenrust (1923-1929) De Friese dokter Gerrit Zeldenrust kon bij zijn sollicitatie beschikken over de aanbevelingen van Baron van Welderen Rengers en van Jonkheer van Eysenga, beiden leden van Friese adellijke families. De dokter en zijn vrouw Jeannette waren slechts 26 jaar oud bij zijn aanstelling als gemeente-geneesheer. Zijn eerste initiatief was het starten van een spreekuur voor de bewoners van de Kogerpolder; drie keer per week in het huis van de brugwachter. Bij zijn aanstelling kreeg hij ook de opdracht om viermaal per jaar de schoolkinderen te onderzoeken. Zo meldde hij in 1925 wederom een geval van roodvonk. Omdat het aantal besmettingen in die jaren bleef groeien nam de dokter in 1929 zelf het initiatief om 270 kinderen in te enten. Akersloot werd hierdoor een van de eerste gemeenten die deze vaccinatie ter hand genomen had. Burgemeester en wethouders besloten de dokter hiervoor een extra toelage te geven van 100 gulden. Het zou de laatste grote daad zijn van dokter Zeldenrust, want kort daarna wordt hij ziek en enkele maanden later vraagt hij om zijn ontslag. De gemeenteraad stemt hiermee in, maar betreurt de omstandigheden. Vijf jaar 41 Het Huis van de Dokter omstreeks 1920. Opvallend zijn de louvre luiken (nu verdwenen) voor gebruik tijdens de warme maanden.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 42