Rock Roll "Toen S.A.P. stopte, kwamen er nieuwe plannen, zoals het Rock Roll Weekend tezamen met Jan Sander. Na het eerste jaar is Jan eruit gestapt en zijn we alleen doorgegaan. Jan vond het erg arbeidsintensief. De eerste jaren waren ook lastig. Het was veel werk en geld erop toeleggen, maar je moet een naam opbouwen. Toen hebben we Stichting Rock 'n Roll Street opgericht. Het begon klein, maar werd steeds groter en groter. Het is uitgegroeid tot het grootste gratis Rock Roll festival van Nederland met 14 bands in de tent. We gaan vooraf diverse festivals in Nederland af om de bands te bekijken en te beluisteren, zoals het festival op Terschelling. Soms melden de bands zich spontaan aan. Naast het festival zijn er activiteiten zoals de Jaarmarkt, solexrace en de oldtimershow. Als vervolg hierop kregen we de Rock Roll Dansschool op dinsdagavond en later Rock Roll in de ook op de woensdagavond in huis. Een keer in de maand is er dansen op de tent. zondagmiddag met livemuziek en is de zaal bomvol." Vlotbruggen "Vlotbruggen rond de kerstperiode was een mooie Akerslootse traditie in café 't Pontje. Met Piet Bruin konden we goed opschieten. Piet had een mooie uitspraak: "Jij hebt een café, maar ik heb een kroeg." We zijn met Piet op vakantie geweest naar Ierland en Egypte om samen te vissen. Met Piet had ik de afspraak dat wij niet zouden gaan vlotbruggen zolang Piet het organiseerde in café 't Pontje. Dus toen Annie Filius als laatste uitbater van café 't Pontje ermee stopte, hebben wij het opgepikt." Afbouwen "We hebben mooie jaren gehad en dit werk met veel plezier gedaan. We worden ouder en dan moet je goed letten op je gezondheid. Ik ben een aantal keren geopereerd aan mijn hart en dat waren zeer zware ingrepen. Uiteindelijk ben ik er steeds weer bovenop gekomen, maar je gaat het wel merken, het wordt gewoon te zwaar. Daarom willen we rustiger aan gaan doen. Eerst zou onze dochter Sandra de zaak overnemen, maar uiteindelijk is dat niet doorgegaan en nu staat de zaak te koop. We hebben mooie jaren meegemaakt en kijken met veel voldoening hierop terug." Opgetekend door Frans Zonneveld 33

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 34