Solexrace en verhuur stonden de sigaretten en flessen drank (jenever, bessen- en citroenjenever) op tafel. Gaandeweg de avond kwamen de koude en warme hapjes en koffie met broodjes na afloop. Nu is het tijdstip van bruiloften verschoven naar de middag. Om 15.00 uur beginnen en tegen de avond een buffet of maaltijd. Rond 21.00 uur is het afgelopen." Bruisend Akersloot met Stichting Akersloot Promotie (S.A.P.) "Voor de grote loterij van voetbalvereniging Meervogels werd de trekking hier in het café gehouden. Deze trekking werd gezamenlijk georganiseerd met Piet Bruin van café 't Pontje, Jan Sander van 't Achterom en De Vriendschap. Deze samenwerking resulteerde in 1990 in de oprichting van Stichting Akersloot Promotie (S.A.P). Op initiatief van deze stichting werd er van alles georganiseerd: Kinderdag, Jazzfestival, beddenrace en een grote tent op het plein voor livemuziek. Er is tweemaal een wielerronde geweest in het dorp en een korte baandraverij over de Geesterweg. Mooie activiteiten die veel publiek trokken. In 2000 heeft tussen Kerst en Oud en Nieuw een kunstijsbaan op het plein gestaan. Na verloop van jaren kreeg het bestuur van S.A.P. een andere samenstelling en is het op een gegeven moment gestopt. Dit was toch wel jammer want we deden een hoop leuke dingen samen." "In 1990 kwam Sjaak Kerssens met het idee een solexrace te organiseren. Hij had dit gezien in Friesland. Dat was een fantastisch evenement. We zijn er wezen kijken en hebben de rijders uitgenodigd om hier te komen rijden. Het eerste jaar was het helemaal nieuw in Noord-Holland en meteen een succes, het was stampvol langs het parkoers. Zo is het begonnen via S.A.P. en na een paar jaar werd solexclub 't Rolletje opgericht met Sjaak Kerssens en Siem Melker. We gingen lekker rijden in de omgeving en dat trok veel bekijks. Ze vroegen: "Kunnen we de solexen lenen of huren?" En zo is het begonnen. Via internet en marktplaats kochten we gebruikte solexen op. Eerst een stuk of twintig, en dat werden er veertig, tachtig, en op een gegeven moment 180 stuks. Ze stonden in de schuur hier tegenover, dat was dicht bij het plein. Nu staan ze in een hal in de Boekelermeer en zijn we teruggegaan naar 140 stuks. Als begeleiders rijden onder andere Piet Bruins, Henk Putter, Jan Deijle, Piet Woestenburg en Theo Kaptein mee. We hebben enkele routes in de omgeving uitgezet maar kunnen ook elders de solexen inzetten." 32 Peter Ve/%eboer aan de start van de solexrace.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 33