rue Café Restaurant Akersloot NIEUW IN AKERSLOOT!! SPEULDERAI!!!!!! Speelhoes en Keezen "In Opmeer had je een Oudhollands vermaakscentrum: De Speulderai van Loek Bakker. Daar woonden we vlakbij. Zo kwamen we in 1991 op het idee om dat hier te introduceren. Het is leuk als de mensen samen bezig zijn. Maar al snel lag er een brief van een advocaat op de deurmat. We mochten de naam en het concept niet gebruiken. Na enige tijd kissebissen hebben we onze naam aangepast naar 't Speelhoes en is een rechtszaak voorkomen. Nu komt het weer terug, het samen spelletjes spelen wordt weer populair. Het aantal spellen is steeds uitgebreid en inmiddels zijn er ruim 40 verschillende spellen. Het Keezen kwam via Dirk en Eveline uit Uitgeest bij ons terecht. Ze organiseerden al een jaar of zes het Nederlands kampioenschap Keezen in Heemskerk via de stichting Keesbord. nl. Ze zochten een nieuwe locatie voor het Nederlands Kampioenschap (NK) en toen kwamen ze hier. Vooraf aan het NK is er drie keer een voorronde met 40 tafels en 160 deelnemers. In november is altijd de finale en dan spelen er 50 tafels. De deelnemers komen uit heel Nederland maar vooral uit Zeeland, Brabant en Groningen. Het spel wordt steeds populairder, laatst was er zelfs een uitwisseling met Duitsland. Dertig spelers zijn naar Duitsland afgereisd en hebben daar een komen er nog internationale het ene café en ik in het andere, dat werkte uiteindelijk niet. Toen werd ik gebeld door een makelaar die vroeg of het te koop was. Na nog geen jaar hebben we het overgedaan aan Kees en Lia de Bruin. Uiteindelijk heeft de gemeente het pand overgenomen en is de Storey Club erin gekomen." soort landenwedstrijd gespeeld. Dus wie weet kampioenschappen." Verbouwingen "In 1985 zijn er nieuwe voor- en zijgevels gemaakt in het pand. Achter het café waren twee woningen, in 1994 zijn deze gesloopt en tot één gemaakt met een nieuwe bedrijfskeuken. In 1995 is er een nieuw dak gekomen en 29 Vanaf 1 juli Een gezellige avond in onze ruim 20 oud-Hollandse spelen voor oer-Hollands spelplezier Verschillende arrangementen. Vraag geheel vrijblijvend onze infofolder tel. 02513-12866

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 30