Dancing De Meerboet nieuw in Akersloot Schoof: De Vriendschap voldoet aan de normen Er zijn opnames gemaakt en het was een gekkenhuis. Er waren veel jeugdige en gillende meisjes, een aantal van hen viel flauw tijdens het optreden. Deze meisjes werden via de kleedkamer naar de keuken gebracht waar ze weer op verhaal konden komen. Wat later verscheen er een artikel in de krant, waarin werd gesproken over wantoestanden. Zo zouden de brandveiligheidseisen niet in acht zijn genomen. De gemeenteraad had hier vragen over gesteld en wilde een nader onderzoek verrichten. Uiteindelijk liep het met een sisser af. Het café was door de brandweer goedgekeurd en er waren afspraken met de politie en brandweer. Het café voldeed aan alle veiligheidseisen. Wel zijn er die avond in het dorp op de Dorpsstraat bij enkele auto's de spiegels vernield. Een paar jaar geleden ging een film over Doe Maar in première in Tuschinski in Amsterdam. Riet is toen met haar zuster heen geweest en mocht over de rode loper naar binnen. De film is al meerdere malen op televisie uitgezonden en het legendarische optreden in Akersloot komt erin terug." Normaal en meer "De eerste keer dat Normaal zou optreden waren we best wel bevreesd voor wat er zou gebeuren. Het ging allemaal anders dan normaal, maar er waren geen incidenten. Ze hebben hier meerdere keren op het podium gestaan. Vanwege de bierdouche gebruikten we toen plastic glazen. We hadden regelmatig contact met Jan Smeets van Pinkpop. Jan had Joe Cocker gestrikt voor Pinkpop. Het was ons bijna gelukt om Joe ook in Akersloot te laten optreden, maar helaas paste het uiteindelijk niet in zijn agenda." De Meerboet "De Meerboet (nu Storey Club) was eigendom van Arie Schoon, de bakker. Hij verhuurde het café aan Peter Putter. Arie Schoon kwam bij mij met de vraag of ik het café wilde overnemen, dat hebben we toen gedaan. Maar het valt niet mee om twee cafés te runnen. We wilden er eigenlijk een restaurant van maken, dat was er nog niet in Akersloot, maar het is er niet van gekomen. Riet in 28 AKERSLOOT - Bar-dancing De Meerboet opent komend weekeinde haar deuren. Het établissement aan de Julianaweg te Akersloot stond eerder bekend als bar-bistro De Deel. De heer H.M. Levering, eigenaar van café dancing De Vriendschap heeft de zaak overgenomen. Vrijdag, zaterdag en zondag is veel levende muziek te beluisteren in De Meerboet. De Meerboet zal voortaan op de zondagavonden in het teken staan van de „echte gezellgheidsbands", De Vriendschap richt zich op zaterdagavonden op het „grote popgebeuren". Vrijdag 11 december speelt in de nieuwe dan cing Shoreline. De toegang is gratis en tot elf uur worden er gratis drankjes geschonken. Zaterdag maakt Rubbere Robbie zijn opwachting in De Meer boet, zondag staat de Kleintjes Pils Band op het podium. Vrijdag 11 december is er De Vriendschap een grote klaverjasdrive. Aan vang is acht uur.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 29