op de radio en in de kranten. Later zijn we er wel achter gekomen wie de melding heeft gedaan. Achter het podium hadden we een soort kleedruimte waar de artiesten zich omkleedden. Herman heeft vóór een optreden tijdens een creatieve bui alle wanden van die ruimte bewerkt met spuitbussen. We kwamen regelmatig bij Herman in zijn atelier in Amsterdam en we konden zo een paar van zijn tekeningen meekrijgen. Dat hebben we niet gedaan, achteraf wel jammer. Ook de kunstwerken van Herman op de wanden zijn helaas gesloopt." Vandenberg "De Nederlandse band die doorbrak in Amerika was Vandenberg met Adje van den Berg (Whitesnakes). De groep had een toer in Amerika afgerond, waar ze in het voorprogramma stonden van Ossy Osborne. Hun single Burning Heat kwam op de 20ste plaats in de Amerikaanse hitlijst. Ze hadden vele duizenden platen verkocht in Amerika en kwamen hier met een gigantische trailer vol apparatuur. Tijdens het opbouwen heb ik nog gedacht: "Past er straks nog publiek in de zaal?" Doe Maar "Via het boekingsbureau kreeg ik een tip dat een opkomend bandje te boeken was, ze zouden het gaan maken. We zijn naar Brabant gereden en hebben afspraken gemaakt over de datum en de prijs. De naam van deze band was Doe Maar. In korte tijd steeg de roem van Doe Maar tot grote hoogte. In 1983 op 15 januari zouden ze spelen en verbleef de band in motel Akersloot. Hennie Vrienten had problemen met zijn rug en wilde niet optreden. IJ s Kaptein heeft toen een speciale barkruk gemaakt, zodat hij goed kon zitten. Er waren nog wat losse kaarten voor de verkoop en ruim voor aanvang stond er een rij voor de deur. De apparatuur stond nog niet op het podium, de vrachtwagen had pech en kwam daarom later. In overleg met het management van Doe Maar ging om 19.00 uur de zaal open en mocht het publiek naar binnen. Op de plaats waar de apparatuur zou komen plaatsten we tafels, zodat deze ruimte vrij zou blijven. Het kostte heel wat overredingskracht om de band op het podium te krijgen. Pas na dreiging van een schadeclaim kwam er actie. De apparatuur kwam rond half negen en moest achterom via de garage worden aangevoerd. Al snel maakten de roadies problemen. De apparatuur kon volgens hen niet op de juiste plek worden neergezet. Het duurde weer een hele tijd en we moesten flink praten, waardoor ze pas 's avonds rond 23.00 uur op het podium stonden. Doe Maar stond op dat moment nummer 1 in de Top 40 en de belangstelling was enorm. Het was warm in de zaal en de fans kregen dorst. Maar vrijwel niemand liep naar de bar want dan was je je plekkie vooraan kwijt. We hebben in het voorste gedeelte van de zaal constant flessen water laten rondgaan. Doe Maar was gewend om te spelen in grote zalen, maar speelde nu in een café. 27

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 28