,Bom' verstoort optreden van Herman Brood in Akersloot Herman Brood in Akersloot Herman Brood 26 Zondag 3 maart a.s, zal Herman Brood voor de tweede maal een optreden verzorgen in Dancing „De Vriendschap" te Akersloot. Herman Brood: een naam waar de Nederlandse popwereld nog steeds niet om heen kan, al was het alleen maar om z'n interviews en uit spraken. De nieuwe formatie van Herman Brood kreeg ook nu weer de naam mee van His Wild Romance en is samengesteld uit verschillende nationaliteiten, te weten: Anthony del Monte op de drums, de uit Oostenrijk afkomstige David Holle- stelle op gitaar en tenslotte de uit Duitsland afkomstige Walter Langdon op bas, die gespeeld heeft in de beste popgroep van Duitsland n.l. Flying Spiders. Het wordt voor Herman zijn derde optreden in Noord-Holland met zijn nieuwe formatie. Monnikendam en Schagen zijn Akersloot al voorge gaan en vooral Schagen waar Herman de hele zaal platspeelde was een groot succes. Trouwens over succes gesproken: de door sommige verguisde, maar door veel meer mensen bewonderde Herman Brood heeft alle dalen en toppen van de pop en rock wereld bewandeld, maar steeds komt hij terug zoals nu ook weer het geval is. De mensen die Herman Brood weer willen zien en horen zullen zondag naar Akersloot moeten gaan. Het voorprogramma op deze avond wordt verzorgd door de Tony's Eggband uit Alkmaar, een groep waar volgens insiders een prima geluid in zit. De zaal gaatopen om zeven uur. lÉt Een man met een Duits accent belde naar de politie met de mededeling dat er om 23.30 uur een bom zou ontploffen in de zaal. De politie kwam met 11 man sterk en Kees Snip stond op het podium om het nieuws tot ontruiming te brengen. Er was veel boegeroep en protest in de zaal, maar hij wist binnen 10 minuten de zaal met 500 aanwezigen te ontruimen. De zaal werd geïnspecteerd en er gebeurde tot 24.00 uur niets. "Herman Brood heeft hier wel zes of zeven keer gespeeld. Koos van Dijk was zijn manager en die zorgde als een vader voor Herman. We hadden een goed contact met Koos. In 1982 tijdens een optreden van Herman in De Vriendschap verstoorde een bommelding het optreden. (Van onze verslaggever) AKERSLOOT Een optreden van Herman Brood and his Wild Ro mance in Akersloot is zondagavond ongeveer een uur onderbroken ge weest door een bommelding. Een Duitssprekende man had de politie gebeld met de mededeling dat dat om half twaalf die avond een bom zou ontploffen in café De Vriend schap, waar Brood voor een uitver kochte zaal optrad. De politie, die met elf man was uitgerukt, wist de ongeveer vijfhon derd Brood-fans binnen tien minur ten de zaal uit te krijgen. Tot mid dernacht bleven de popminnaars buiten, in afwachting van de explo sie. Er gebeurde echter niets, waar na band en publiek hun plaats in De Vriendschap opzochten voor de rest yan het optreden. De politie van Akersloot weigerde nadrukkelijk informatie te ver schaffen over de bommelding. Men wilde liever geen publiciteit, uit vrees voor herhaling Ook bij De Vriendschap was men uiterst karig met informatie. Gewoon een gein tje", aldus mevrouw Riet Broersen van het café. Daarna klom Herman weer op het podium. Het haalde zelfs het nieuws

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 27