in de beginjaren hun vaste stek. Populair was de grote klaverjasdrive met mooie prijzen. Uniek was de damsimultaan tegen de toenmalige wereldkampioen dammer Jannes van der Wal. Die hebben we in 1988 hier naartoe gehaald in samenwerking met damclub De Broeikas. Ik zou Jannes met de auto ophalen uit Groningen. En zo kwam ik aan op zijn adres, maar er werd niet opengedaan. Een buurman vertelde dat ik Jannes wel even verderop in het café kon vinden. Ik ernaar toe. De stemming in het café zat er goed in met Jannes achter de piano. Ik vroeg nog: "Hé Jannes, je zou toch bij ons in Akersloot dammen?" Jannes keek wat beteuterd en zei: "Oh jaik ben er klaar voor." En zo stapten we in de auto. Onderweg, net voor de Afsluitdijk, hebben we nog gegeten. Tijdens het dammen was Jannes weer topfit. Hij won 41 partijen, maakte 2 remises en verloor 1 partij." en om te eten. Hij vond het geweldig op Café De het podium en wilde maar Vriendschap. doorgaan, maar we moesten Meer muziek "We hebben hier André Hazes gehad op het hoogtepunt van zijn roem. Hij stond toen met drie nummers tegelijk in de Top 40, namelijk op plaats 1, 2 en 5. Hij heeft hier wel acht keer opgetreden. We zijn het enige café buiten Amsterdam, waarin het Trio Manke Nelis heeft opgetreden. Ze traden altijd op in de Shorts of Londen aan het Rembrandtsplein. We zijn er verschillende keren geweest en hebben vaak met zijn management gepraat om manke Nelis hier te krijgen. "Vraag het Nelis zelf maar", was toen het antwoord. Nelis wilde wel spelen, niet voor een half uurtje, maar voor een uur of twee. Het trio Manke Nelis is toen geboekt voor de kermis. Hij begon om half twee te spelen en om half zes stond hij er nog. De sfeer was geweldig en hij genoot ervan, hij stond te glunderen op het podium. Maar rond zes uur ging het café een paar uur dicht voor het schoonmaken 24 IFOTO GKRBRAXD Jannes v.d. Wal in-De Vriendsehap tijdens de damsimuhaan Jannes van der Wal in actie.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 25