Herman Brood in Akersloot We moesten dus van nul af aan beginnen. Omdat er bijna geen bruiloften stonden ingeboekt, waren er ook geen klanten. Ook het personeel was grotendeels weg. Toen zijn we maar livemuziek gaan inhuren, want er moet natuurlijk wel publiek komen. Je kon via speciale boekingsbureaus, zoals dat van Henk Geels, artiesten regelen. Als eerste huurden we een bandje, dat speelde op Hemelvaartsdag. Zo zijn we in 1980 begonnen. Dat eerste optreden liep niet verkeerd. Zo begonnen we langzaam weer op te bouwen. Het was een café met erachter twee woonhuizen, hier woonden twee broers van de familie Verduin. De vorige eigenaar, Nico Broersen, had het café van Arie Verduin overgenomen, maar de loop zat er niet in. Er stonden nog maar twee bruiloften ingeboekt voor het hele jaar. Het reserveringsboek had wel vol gestaan maar veel bruiloften waren afgezegd. Toen belde er iemand uit Alkmaar, die een band voor het weekend beschikbaar had. Deze artiest was net terug uit Amerika. 'Wie is dat dan?", vroeg ik. "Het bleek Herman Brood te zijn." Zijn single Saturday Night bestormde de Amerikaanse en Nederlandse hitlijsten. Hij was toen razend populair, omdat hij met Nina Hagen een film had gemaakt. Hij had ruimte in zijn agenda en wilde wel bij ons optreden. Dat sloeg in als een bom, we waren zo uitverkocht. Toen moest ik bij burgemeester De Sonnaville komen om verantwoording af te leggen. Die zei: "Meneer Levering, wat doet u met zo'n hasjkikker in Akersloot?" Ik moest wel garanderen dat alles ordelijk zou verlopen en kreeg uiteindelijk toestemming. Zo kwam Herman in vol ornaat het dorp inrijden in een grote lijkwagen. Voor het café stond het al zwart van de mensen, dus dat was een mooie binnenkomst. Later bleek dat de politie, de brandweer en een ambulance klaarstonden. De burgemeester had dat voor de zekerheid geregeld, maar de avond verliep zonder incidenten. Toen was de zaal nog niet zo groot en kon er ongeveer 400 man in. Zo maakten we meteen naam in heel Noord-Holland met liveoptredens." 21 Arie en Mien Verduin. Herman Brood.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 22