moest worden ingebouwd, zei Klaas: "Dan bouw ik dat voor jullie in." En zo is het gegaan en zijn wij in 2007 aan de Meerweg gaan wonen. Het bevalt ons hier prima. Er is hier altijd reuring. De bouw aan het Heer Derckplantsoen heeft lang op zich laten wachten, uiteindelijk werden daar in 2016, bijna 10 jaar later, de nieuwbouwwoningen opgeleverd. Klaas Stokman en zijn partner, Ans Bakker, zijn inmiddels naar Alkmaar verhuisd. Ze wonen daar in een appartement met een prachtig uitzicht op de Laat en de Accijnstoren. Toen zij hun woning aan de Hemweg verkochten, ben ik daar weggeraakt met mijn schapen, konijnen, kippen en kalkoenen, die ik heb gehad totdat de vos kwam. Het houden van kalkoenen was toen over. Door hun vertrek is mijn hobby eigenlijk opgeheven. Ik heb nog een poosje schapen gehad aan de Boschweg, op het land dat nu van Gerard de Ruijter is. En ik heb nog een tijd Max Tehupeiory geholpen, die dieren had lopen op een stukje land grenzend aan de voormalige woning van Zweeris (Boschweg 5). Maar dat is allemaal niet meer, daar ben ik mee gestopt." Bij Peters en Ada Kortekaas, Boschweg 15, heeft Siem nu nog een paar schaapjes lopen. Dagelijks fietst Siem, vrolijk en fluitend, met voer even naar gijn schaapjes toe. Ook gaat hij dikwijls even buurten bij Piet Zonneveld op Dorregeest. Daarnaast onderhoudt Siem nog enkele tuintjes voor oudere mensen, echter in deze tijd van het jaar, december 2019, bevindt de tuinonderhoud zich in de winterslaap. Deze werkzaamheden worden in het voorjaar, tegen Pasen, weer door Siem opgepakt. "Ik heb ook nog een krantenwijk gehad. Elke ochtend om 04.00 uur ging ik uit bed. Ik bezorgde de Telegraaf, de Alkmaarsche Courant, Dagblad Kennemerland en later ook enkele exemplaren van de Volkskrant en het Algemeen Dagblad. Ik moest soms drie wijken voorzien van kranten. Ik vond dat niet erg, deed het graag. Fluitend bracht ik in de vroege ochtend de kranten rond, maar het fluiten werd niet altijd door een ieder in dank afgenomen. Eén bewoonster op de Waterzijde kon het wel waarderen. Zij vond het heerlijk en vertelde mij eens: "Elke ochtend klokslag 06.00 uur hoor ik u fluitend aankomen en dan weet ik dat ik nog een kwartiertje kan blijven liggen voordat ik eruit moet." Ook heeft Siem, de fluitende krantenbezorger van Akersloot, in 2016 een uitzending van Hart van Nederland gehaald. 14

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 15