Politiek steunt bouwplan De Skulper. Er gaat dan toch gebouwd worden bij 't Stet en de nabij gelegen oever van het Alkmaardermeer. Op het voormalige terrein van het bedrijf Ruigewaard komen appartementen en woningen. Augustus Kermis in Akersloot wordt op zaterdag afgetrapt met tal van activiteiten in het weiland langs de Kerklaan. Zondag is het tijd om te zwieren en te dansen, maandag eerste deunen, dinsdag paalkussengevecht, katknuppelen en het traditionele ringsteken. Piraten in Timmerdorp Akersloot dat gelegen is aan de Roemersdijk. Het thema is dit jaar 'piraten'. Zo'n 200 kinderen uit groep 4 tot en met 8 maken van pallets en hout de mooiste hutten. De brandweer heeft het druk met de storm op het land en het water. Meldingen van omgewaaide bomen door de storm en boten in nood op het Alkmaardermeer. September 3 in 1 bij Gemaal 1879. Tijdens het Monumentenweekend is Gemaal 1879 zowel op zaterdag als op zondag geopend. Er is veel te zien. In de eerste plaats de machinerie van het gemaal (een Provinciaal Waterstaatmonument), daarnaast de gebruikelijke expositie van de plaatselijke kunstenaar Cor Kerssens (van metalen materialen 'last' hij zijn kunstwerken) en een permanente tentoonstelling van de stichting Oer-IJ. In 2017 is de geit van Kees van Diepen uit Akersloot, Moniek 56, uitgeroepen tot de mooiste geit van Nederland. Twee jaar later, tijdens de Landbouwdag in Opmeer, wordt Moniek opnieuw uitgeroepen tot de mooiste geit van Nederland. Scouting Akersloot staat stil bij het 50-jarig jubileum. Voorzitter Rob Dekker en Wethouder Ron de Haan heten de aanwezigen welkom. Scouting Akersloot oftewel de Jacobusgroep is opgericht in 1969. 10 jaar geleden werd een nieuw hypermodern onderkomen aan de Verlengde Roemersdijk betrokken. Met een kleine 100 leden en een groot vrijwilligersbestand gaan zij de toekomst met vertrouwen tegemoet. Oktober Een record bedrag van 25.870,- wordt bij elkaar gefietst voor onderzoek naar de ziekte Alzheimer. Omdat Team Nico uit Akersloot tijdens de sponsortocht 2bike4alzheimer het hoogste bedrag bij elkaar weet te fietsen, mogen zij het Heemskerkse verpleegtehuis Heemswijk, waar Nico de Groot nu woont, een 111

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 112