roniek 2019 Januari Het driedaags Old Alkmaarse Boardingtoernooi van Akersloot is in de loop der jaren uitgegroeid van een nationaal tot internationaal jeugdvoetbaltoernooi. Amateurclubs en profclubs spelen na de kwalificatiewedstrijden de finalewedstrijd om de hoogste eer. Gezonde Route Akersloot verenigt ondernemers, gezondheid, een mooi uiterlijk, gezonde voeding. Anita Veldt en Carola Sander hebben een gezonde route in Akersloot opgezet. Tientallen kleine ondernemers in dit vakgebied openen hun deuren. De politie is op zoek naar getuigen van een autobrand die vrijdagmorgen plaatsvindt op de Boekel in Akersloot. Omstreeks 06.00 uur komt de melding binnen. Ter plaatse blijkt de auto volledig in brand te staan. De brand wordt door de brandweer geblust. Februari De 99-jarige toneelvereniging Willibrordus speelt het blijspel 'Baakman en Baakman' in cultureel centrum De Lelie. Te kort door de bocht. De brandweer wordt opgeroepen om een auto te bevrijden op de hoek van de Koningsweg en Veldbloemlaan. De auto heeft de bocht naar rechts te krap genomen en is vast komen zitten op een betonblok. De auto wordt door de brandweer weer op de wielen gezet. Meester Wouter Molenaar neemt na ruim 20 jaar afscheid van het onderwijs en basisschool De Brug. Hij gaat met pensioen. De kinderen van groep 8 verzorgen een optreden en aan het einde van de middag vormen alle kinderen een erehaag en zwaaien hem uit. Alleen nog pinnen op de pontjes van Akersloot en De Woude? Dit maakt de woordvoerster van de gemeente Castricum bekend. Er geldt nog een overgangsperiode, zodat contant betalen nog mogelijk blijft. Te zijner tijd zal blijken dat de betalingen sneller verlopen en dat de administratie voordeel oplevert. Buurtweg, man jaagt inbrekers weg. Als de man de voordeur opendoet hoort hij van boven geluiden komen, waarop hij de trap oploopt en een inbreker tegenkomt. Na een worsteling op de trap weten niet één, maar twee inbrekers te ontkomen. Nader onderzoek van de politie volgt.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 107