De KVP leverde fors in, maar behield net de meerderheid. Ze mocht weer de twee wethouders leveren en zo bleven Jaap Swart en Jaap Zoon in functie. Echt schokkende gevolgen had de affaire De Boer dus niet meteen voor de politiek, maar het was duidelijk, er kwamen andere tijden. En die speeltuinvereniging? Ja, daar werd het ook nog even benauwd. Op een rumoerige vergadering op 11 oktober 1965 kreeg het bestuur nogal wat kritiek en trad 'en bloc' af. Na veel aandringen wilden dan toch weer de meeste bestuursleden blijven. En om de contacten met de gemeente weer op orde te krijgen zou het KVP- bestuur bemiddelen. In de krant stond te lezen: "Men besloot de zaak als afgedaan te beschouwen en iedereen ging weer in vrede naar huis." De Akersloter gemeenschap was met dat al fors opgeschud en nam daarmee een soort van voorschot op de wilde jaren zestig die er aan zaten te komen. Tot op de dag van vandaag weten de mensen, die deze tijd hebben meegemaakt, te vertellen wat er toen is gebeurd. Nou ja, misschien niet meer zo precies, want het is alweer ruim 50 jaar geleden. Iets met de speeltuin en een kapelaan. Een kapelaan die misschien wel, gezien zijn verdiensten voor de gemeenschap, net zoveel recht had gehad op een straatje (straatnaam) als zijn 'baas', pastoor Van den Berg! Wil Buur Met dank aan: Willem Veldt, Jan Terluin, Jan Bus (Limmen), Kees Mühren (Volendam), Congregatie Lazaristen en dhr. V. Groetelaars (Helden-Panningen). 105 Medaille uitreiking van de anvondvierdaagse in de speeltuin.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 106