Naast zijn krantje bracht hij van alles aan de gang. De mensen in Akersloot hadden wel eens een zetje nodig. Hij stond aan de wieg van de speeltuinvereniging en het vrouwengilde, was aanjager en geestelijk adviseur bij de middenstandsvereniging, de gymvereniging, de toneelvereniging, Meervogels handbal, voetbal etc., etc. Voor de jongeren regelde hij een ontmoetingsruimte, Klim op, achter de oude kaasfabriek. Hij was initiatiefnemer voor de bouw van de bejaardenwoningen aan het Heer Derckplantsoen en bejaardentehuis Strammerzoom. De naam Strammerzoom is ook van hem afkomstig. Op allerlei manieren bracht hij geld bijeen voor Strammer%oom verschillende doelen, onder andere voor missionaris Jan Leijen, afkomstig en bijbehorende uit de parochie, er was een spaaractie voor het al genoemde verzorgingshuis bejaardenmningen. Strammerzoom ("laatste week waarin u nog uw castella zegels kunt inleveren!"), hij zette een inzamelactie oud papier op waarvan de opbrengst ten goede kwam aan verschillende jeugdverenigingen. In 'Op De Hoek' lees je hoe hij elke keer weer iets bedenkt om de vaart er in te houden. Hij was een duizendpoot of iets bescheidener, een honderdman, zoals die uit het evangelie waar pastoor Tesselaar hem bij zijn afscheid mee vergeleek. Contacten waren er ook met studenten van het seminarie van de Lazaristen. Ze kwamen wel eens naar Akersloot en er waren er die voor 'Op De Hoek' het 99 R.K. zangvereniging Amicitia. Jaren Vijftig.

De Groene Valck - Akersloot | 2020 | | pagina 100