Jo Admiraal, Na de vergadering en pauze zorgden wij nog voor een sketch of vrolijke kwinkslag. Later werd café Verduin onze thuisbasis. Hier waren geen speciale kleedruimtes, de dames verkleedden zich in de keuken en voor de heren was er een klein kamertje. Er kon 180 man in de zaal en dan zat het bomvol, ze zaten dan zelfs op het toneel. Levering heeft de zaal later nog wat langer gemaakt. Toen kon er 220 man in. Ik weet nog dat Arie Verduin de hele zaal had opgeknapt en geschilderd. Hij had nog wat nieuws voor ons geregeld. De gordijnen gingen automatisch open en dicht, aangedreven door een wasmachinemotor. Al na een paar keer ging hetfout. De gordijnen gingen zo snel heen en weer dat de motor in brand vloog. Arie werd toen woest, maar later kon hij er wel weer om lachen. Voor ieder optreden kwam de brandweer altijd de boel inspecteren. In die beginjaren werd er best wel wat aangerommeld. De coulissen waren brandgevaarlijk, acteurs stonden te roken achter het podium en peuken werden snel uitgedrukt. Uiteindelijk kwam er brandblusapparatuur te staan, het moest ook van de verzekering. De tijd dat de tv opkwam in de jaren zestig was voor de vereniging een moeilijke tijd. Mensen wilden niet meer repeteren en er kwam weinigpubliek bij de voorstellingen. Maar dat duurde een jaar of twee en toen was het nieuwtje eraf en ging het weer als vanouds. Het ging ook wel eens fout tijdens de optredens, zoals met Pé Putter in het stuk Scherven brengen geluk'. Pé moest een zware vaas stuk gooien, dat ging helemaal mis. De zware vaas kaatste zo terug hetpubliek in. Het kwam gelukkig best af, maargeen scherven. Wat ook fout ging was een zomers stuk met Wim Kaandorp. Wim dacht dat hij klaar was met optreden. Hij had zich al omgekleed en zijn winterjas aan en hoed op. Toen moest hij nog snel het podium op, hij stoof zo, gekleed in een dikke winterjas en hoed, de bühne op. Met 8 1957: 'Liefde is geen speelgoed' Jo Meijne, Paulien Kerssens, Eddy (vrouw van Piet Buur), Henk de Goede, Jan Kerssens, Kapelaan De Boer, Paul van Ginkel, Riet Hollenberg, Wil Leijen-Putter, Cor Kaandorp.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 9