Nieuw asfalt op de fietspaden. Het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer laat werkzaamheden uitvoeren aan de fietspaden in de Klaas Hoorn- en Kijfpolder. Tijdens de kermis was het ringsteken afgelast en verplaatst naar zondag 23 september. Ook op deze dag word het ringsteken wederom afgelast wegens storm en regen. De 34e AMAK trimloop gaat weer van start. Er wordt gelopen op de afstanden 5, 10 en 15 km. De jeugd t/m 8 jaar loopt de A mijl, de oudere jeugd de hele mijl. De jeugd krijgt na afloop een medaille. Voor de senioren zijn leuke prijzen te verdienen. Walk-in concerten Akersloot. De teller staat op dertien acts. Tijdens de Walk in zullen enthousiaste muzikanten muziek ten gehore brengen in huiskamers, schuren of achtertuinen, verspreid over het gehele dorp. De middag wordt afgesloten in de Storey Club. Oktober Dilvis/Palingshop heeft zo'n 25.000 jonge palingen in het Alkmaarder- en Uitgeestermeer en de omliggende polders uitgezet. Schietvereniging De Vrijheid. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Ben je minimaal 18 jaar, bezoek dan deze speciale introductieavond. Onder leiding van ervaren schutters krijgt u uitleg en wordt u begeleid in de beginselen van het schieten. Het College van B&W bezoekt Akersloot en samen met de Dorpsraad Akersloot wordt er een fietstocht gemaakt door het dorp. De tocht gaat langs scholen, kerken, sporthal, brandweer en de scouting. Vervolgens naar camping De Boekel van Gerard en Joke Swart. Zij vertellen over de ontwikkeling en de toekomstplannen van hun bedrijf. Bokbierfestival en -proeverij in café De Vriendschap georganiseerd door Peter Velzeboer. Er worden verschillende bieren geproefd, niet de geijkte merken, maar bokbieren die je niet dagelijks in de supermarkten ziet. November Georgische klanken. Het ensemble Khareba Gogia treedt op in de Protestantse Kerk in Akersloot. Georgië heeft een eeuwenlange traditie van meerstemmige zang met grote verfijning en regionale variaties en vrolijke volks- en dansmuziek. 92

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 93