Juli Drukte voor de brandweer(boot) van Akersloot, die assisteert bij een buiten- brand bij het Stierop op het eiland De Woude samen met de burgerhulp verleners. Twee dagen later hebben ze iemand met gezondheidsproblemen van het water afgehaald en overgedragen aan de ambulancedienst. Augustus Waterpest, de voortdurende plaag, draait de beroepsvisserij langzaam de nek om. Koen Dil van het vermaarde vissersbedrijf Dil zucht: "Heel vaak zit er meer waterpest dan vis in de netten. Je haalt bergen van die groene troep omhoog." Het recreatieschap gaat de waterpest maaien. In de intensief gebruikte delen van het meer worden de planten verwijderd, in de andere delen wordt de waterpest met rust gelaten. Controle op het water. Er wordt door politieagenten van een vaarsurveillance gecontroleerd op het Alkmaardermeer. Daarbij worden vier snel varende motorboten aangehouden. In twee gevallen hebben de bestuurders geen vaarbewijs en is de boot niet verzekerd. Zij krijgen een bekeuring. Kermis in Akersloot. Vier dagen lang een groot en gezellig feest. Naast de attracties staan touwtrekken, een rondrit van klassieke tractoren, levend tafelvoetbal, een paalkussengevecht, katknuppelen en een optreden van een smartlappenkoor op het programma. Wegens het zeer warme weer wordt het ringsteken afgelast. Timmerdorp Akersloot met het thema 'Kermis'. Er wordt weer volop gezaagd en getimmerd. Daarnaast vinden er nog vele activiteiten plaats, zoals een markt, sport en spel en uiteraard wordt er heerlijk gesmuld. Als afsluiter is er traditiegetrouw de playbackshow. Het Rock Rollfestival gaat weer van start. Op de jaarmarkt wordt de Akerpop CD, gevuld met muzikale herinneringen van zestig jaar Akersloter popmuziek, gepromoot. De artiesten en samenstellers hebben belangeloos meegewerkt, waardoor de CD voor slecht 5,- kan worden aangeboden. £il!S5l 90

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 91