was bij ons regisseur, grimeur en souffleur. Hij kon ook zelf fantastische pruiken maken. Hij heeft deze rollen bij ons ruim 50 jaar lang vervuld. Hij was bij meerdere verenigingen regisseur, maar bij ons bleef hij als grimeur tot het laatst actief. Hij heeft geweldig veel voor de vereniging betekend." De uitvoeringen Uit een krantenbericht uit 1921 kunnen we opmaken dat vlak na de oprichting van de toneelvereniging er een nieuwe toneelzaal werd gerealiseerd door C. Schoon welke ongeveer 250 personen kon bevatten. In dit bericht lezen we ook het volgende: "'De ronde schenkelkap' leent zich uitstekend voor uitvoeringen. De electrische geleiding is van een schakelbord voorzien. Ook is een electrische rookverdrijver aanwezig." Henk de Goede: Van mijn vader heb ik begrepen dat de eerste optredens in het café van Freek Dekker aan de Wilhelminaweg waren. Dit was een kleine en lage ruimte. Als er een optreden was, werd het schot tussen de huiskamer en het café weggehaald. Dit schot werd dan gebruikt als decorstuk en zo werd de zaal een stukje groter. Nadien werd er achter het café een zaal gebouwd speciaal voor optredens en voorstellingen. Later waren de optredens bij café Verduin (Arie Kip). Als er een dramastuk werd gespeeld, moest je de mensen na afloop weer wat opvrolijken. Er werden daarna enkele vrolijke sketches gespeeld of gezongen. De mensen moeten natuurlijk wel vrolijk en lachend naar huis gaan. We traden ook op bij verenigingen, bijvoorbeeld de Volksbond, KAB of de Vrouwenbond. 7 1956: 'Meneer de burgemeester Riet Hollenberg, Julia Schoon, Tiny Putter, Cor Kaandorp, Pé Putter, Nico Konijn, Henk de Goede, Wil Putter, Paul Buur, Jo Admiraal, Jan Kerssens, Wim Kaandorp, Joop van Sikkelerus.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 8