uiteraard de muziekavonden met bandjes. Op de zaterdag van het openings weekend speelde de Akersloter formatie Rainbow Warrior. Het openings weekend werd een succes en werkte stimulerend voor het jeugdige bestuur. Op 7 mei organiseerde de Storey Club een cabaretavond met de bekende cabaretier Maarten Spanjer (als Beun de Haas). In 1990 stapte een aantal bestuursleden op en kwamen er nieuwe bestuurs leden. Rob van Diepen werd voorzitter, Marja Schouten secretaris, Ben van Diepen penningmeester. Andere bestuursleden waren Peter Schouten, John Kerssens, Ronald Slingerland en Marcel Geluk. In 1996 verkeerde het gebouw 'De Toekomst' in deplorabele staat, investerin gen wilde het bestuur niet meer doen. Het bestuur van de Storey Club maakte zich ernstige zorgen over de toekomst. Er werd door de Akersloter gemeen teraad onderzoek gedaan naar nieuwbouw op de plaats van de Storey Club. Grootse plannen werden door de gemeente ontwikkeld. Men dacht hierbij aan meerdere winkels, een jongerencentrum en appartementen daarboven. Het bouwplan werd met een mooie naam 'Wilhelmina-Staete' genoemd. Het bestuur van de Storey Club was er allerminst gerust op en met verschillende ingezonden artikelen in het 'Witte blaadje' wees men de gemeente op de ver rijking van een goed lopend jongerencentrum en het sociale aspect daarvan voor een dorp als Akersloot. In 1999 was het gemeentebestuur van het toen nog zelfstandige Akersloot van mening dat het jongerencentrum moest blijven bestaan en stemde in met de bouw van een nieuwe 'De Toekomst', mits in bestaande vorm. En zo werd er geld uitgetrokken om een nieuw gebouw neer te zetten op dezelfde plek. De Storey Club richtte een nieuw bouwteam op, dat bestond uit Mark Hoog land (voorzitter van de Storey Club), Gerrie van Ooijen, Daan Mooij en John Kok. Dit team ging enthousiast aan de slag met de plannen voor een nieuwe Storey Club op dezelfde plaats. Diverse fondsen werden aangeschreven. In mei 2002 leverde Akerbouw B.V het pand casco op, een gebouw dat voldeed aan de laatst geldende veiligheids- en geluidseisen. De afspraak was dat de vrijwilligers van de Storey Club de inrichting voor hun rekening namen. En dat deden zij.Met financiële hulp van de gemeente, het Juliana Welzijn Fonds en vele, vele sponsors werd door heel veel vrijwilligers fantastisch werk ge leverd. Zes maanden werd er doordeweeks, in het weekend, overdag en/of 's avonds getimmerd, gezaagd, gestukadoord, geverfd, getegeld, etc. "Het was niet in één woord geweldig, nee het was meer", zo schreef voorzitter Mark Hoogland. Hij noemde één man in het bijzonder, Gerrie van Ooijen, de man die de verpersoonlijking werd van het grootse werk dat werd verzet. De Storey Club was klaar voor een fantastisch openingsweekend met onder meer het optreden van Desire, de clowns Gino Roberto, een filmmiddag voor de jeugd, het optreden van een DJ en de groep Dockside als afsluiting van dit 76

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 77