In 2011 zijn Jeckes van Baar en Gerard Struijf de Walk-in concerten begon nen, waarbij een aantal enthousiaste muzikanten lekker optreedt in de eigen huiskamer, keuken, schuur of garage. Deze optredens vinden elk jaar plaats in november en zijn een groot succes. Het afsluitend optreden is elk jaar in de Storey Club. Moeilijke tijden voor de Storey Club In 1977 brak een financieel moeilijke periode aan. Er werd weer flink ge- investeerd in een verbouwing onder leiding van Gerard Jak. Er kwam een nieuwe bar, een centrale verwarming en een nieuwe vloer. Net voordat de verbouwing klaar was, kwam de gemeente met een vernietigend rapport over de brandveiligheid. Er moest opnieuw worden geïnvesteerd in het elektrici teitsnet, een nieuwe brandtrap en een nieuw plafond. Door zelfwerkzaam heid kon men een flink deel van de kosten dekken. De gemeente sprong bij in de kosten, maar de Storey Club moest zelf het grootste deel opbrengen. Een aantal acties moest het resterende bedrag bijeen gaan brengen. Een andere tegenvaller was dat er op de bovenverdieping geen dans- of mu ziekavonden meer mochten plaatsvinden. Nadat het gebouw een half jaar ge sloten was geweest vanwege de verplichte verbouwingen in verband met de nieuwe veiligheidseisen werd het pand in 1978 feestelijk heropend door bur gemeester De Sonneville. De Storey Club wilde de lokalen beneden in eigen beheer opknappen om daar de dans- en muziekavonden te houden, want dit was van 'levensbelang'. De gemeenteraad en diverse politieke partijen waren de Storey Club goedgezind, de gemeente betaalde de kosten. Een van de eerste bandjes die beneden optraden waren de inmiddels legenda rische Rousers uit Langedijk. In dat jaar werd het gebouw en de omliggende grond door de gemeente aangekocht. Later nam de gemeente van de Rooms Katholieke Kerk ook de ernaast liggende gronden over. Een benefietconcert met Akersloter bandjes moest weer de nodige inkomsten opleveren. Hieraan werd onder meer meegewerkt door de Magic Strings, Switch, Solid Rock, Heavy Metal en Sloot. Bestuurswisselingen en verhuizingen Zoals zo vaak bij jongerenverenigingen zag ook de Storey Club de oudere bestuursleden opstappen en was men in 1983 naarstig op zoek naar nieuwe bestuursleden. Gelukkig meldde zich weer een nieuwe groep enthousiaste jongeren en werden voortvarend nieuwe activiteiten gestart met films voor de jongere en de oudere jeugd. In 1987 kocht de gemeente café 'De Toekomst' om hier de Storey Club onder te brengen. De oude kaasfabriek 'De Hoop', waar de Storey Club al die jaren had gezeten, werd gesloopt. Op deze plek moest het nieuwe Wilhelminap- lein met de nodige appartementen komen. Dit was voor Ben Mijnders het 74

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 75