De eerste jaren met activiteiten in de Storey Club "Er was een sfeervolle en gezellige recreatieruimte ontstaan om zo een alter natief te bieden voor het straatvertier voor de jeugd van Akersloot", aldus de Alkmaarsche Courant van oktober 1968. De Limmer Rhytm Blues Band Scornfull speelde op de openingsavond en verzorgde daarna nog twee keer een optreden. De firma Schoorl leverde frisdrank en bier en zorgde ook voor de koelkast. Het bier werd eerst nog gekoeld in een teil met ijs, gehaald bij Dil. Helaas werd dit niet getolereerd door de gemeente en kwam er een verbod op de dansavonden en het schenken van frisdrank en bier. Na veel overleg met verschillende gemeentefracties mocht er weer worden gedanst en alleen fris worden geschonken op de dansavonden. Dit werkte niet; de jeugd kwam, zag en ging. Het bestuur besloot na een paar weken om toch weer het weekend met bier in te gaan, wat als een lopend vuurtje door het dorp ging. Dit hield de Storey Club enkele weken vol. "Het werd ons toch te heet onder de voeten en wij besloten maar weer op fris over te gaan. Weer was de tent leeg", aldus Ben Mijnders. Ondertussen werd er gewerkt aan een drankvergunning, maar de kerk en gemeente waren tegen. Op 1 februari 1969 verscheen het eerste clubblad. Er werd een wedstrijd uit geschreven voor de naam van het clubblad. Het was Piet Schouten die won en hij kwam met de mooie naam 'Epitone', wat zoiets als 'korte samenvatting' betekent. De redactie van dit blad bestond uit Marian Struif, Annie van Sikke lerus, Ben Kerssens, Wijnand de Groot en Peter Velzeboer. Natuurlijk werd er 'illegaal' bier gedronken. De jeugd nam dan gewoon wat biertjes mee, haalde ijs bij Dil en verstopte dat ergens onder de bar. De ju kebox zorgde in die tijd voor de muziek. Echter na niet al te lange tijd raakte de sleutel van de glasplaat zoek en zo kon de jeugd plaatjes draaien zonder ervoor te betalen. Het apparaat raakte van slag, draaide de verkeerde platen of liet verstek gaan. In die tijd raakte de discotheek in en er kwamen losse pick-ups om platen te draaien. In 1969 had de Storey Club de bovenste twee lokalen van de voormalige kleuter school ingericht tot dansgelegenheid met bar. Het kerkbestuur eiste echter meer dui delijkheid over het beleid en de activiteiten van de Storey Club. Het kerkbestuur zag geen lijn in de activiteiten en besloot de geldelijke bijdrage op te schorten tot er meer structuur was. 70 1971: Gerard Jak achter de bar.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 71