Tot 1949 werd er nog door de zusters Ursulinen uit Bergen naailes gegeven. Later kwam er nog een kleuterschool, scouting, bibliotheek, tafeltennis- en knutselclub bij. In het najaar van 1961 ontstond de 'loop-in' voor jongens (de Kajotters) en een 'loop-in' voor meisjes (de Jonge Vrouwen Beweging). Deze 'loop-in' voor meisjes werd na enige jaren alweer beëindigd. Anton Olgers was de voor zitter van de jeugdraad. Er kwam een verzoek aan het kerkbestuur om in het zogenaamde 'Kajotterszaaltje' een bejaardensociëteit te vestigen, maar dit werd afgewezen vanwege te treffen voorzieningen in het gebouw. In oktober 1966 gingen de 'loop-in' jongeren gebruik maken van het voormalige biblio theeklokaal op de benedenverdieping. In 1967 werd Ben Mijnders door aan aantal jongeren gevraagd om in het bestuur te komen van de 'loop-in' jongeren en dat deed Ben. Hij werd uit eindelijk voorzitter van een nieuw te vormen jeugdvereniging. In december van dat jaar ging het kerkbestuur akkoord. Ben Mijnders en Wim Kaandorp (conciërge jeugdgebouw) werden benoemd als jeugdvertegenwoordigers, en Ben Mijnders, Jaap Koopman, Marrie Velzeboer, Tini Zoon, Ben Kerssens en Ineke de Groot vormden het eerste bestuur. Het ging niet echt makkelijk in het begin en men ging van start met een lege kas. "De bezoekers kwamen rechtstreeks uit de kerk en hielden zich bezig met praten, dammen of biljarten. Zij namen een glaasje fris, een kop koffie of aten een gevulde koek. Dat was het vertier voor de jeugd", aldus Ben Mijnders. Het roer moest om. De nieuwe club wilde ook het andere lokaal op de bovenverdieping in gebruik nemen en kreeg van de kerk daarvoor toe stemming. Met wat financiële steun van de kerk kon men de boel opknappen. De jeugd ging voortvarend te werk; de stenen tussenmuur werd gesloopt, het oude elektra uit de jaren dertig werd vervangen en er werd driftig geschilderd. Men ging in het begin nog onder de naam 'loop-in' door het leven, maar al spoedig werd de naam veranderd in 'Storey Club'. Dit is een combinatie van 'storey' (etage) en 'story' (verhaal) en dat laatste vooral omdat er in het dorp allerlei verhalen gingen over wat er allemaal wel niet gebeurde. In september 1968 werd de naam 'Storey Club' officieel als jongerenvereni ging vastgelegd. Men had op dat moment al 68 leden. De naamsverandering was ook om duidelijk te maken dat er geen binding meer was met de voor malige 'loop-in'. De Storey Club was een club voor iedereen geworden. Na maanden van klussen was op zaterdagavond 19 oktober 1968 de officiële opening. 69

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 70