/=rS~c£»~3£~J I ««Ss^ 'Td>° ^oZtt;;: 1 - ter 1 'ilmiir 5 wegdrapfln afl onsen bpm,--j «ukje# AKERSLOOT. AKBRSLO051. Op Donderdag 8 en Vfijdag 9 April a.s. zullen alhier in de lokalen van die heeren 0. Schoon en 0. Dekker de uitvoeringen plaats hebben van den E. KI» .Volksbond, uitsluitend alleen voor leden en donateurs met hunne dames. Het alhier bestaande E. E. Hiasrmonie korps jjSjü. Cecilia" zal zijn medewerking wederom verleenen alsmede de nog jeug dige pas opgerichte E. K. Tponeelclub welke voor de eerste maal biji deze ge degenheid zal optreden. Daar door het bestuur vtan den Volksbond, alsmede door genoemde gezelschappen zooveel mogeiük Krantenknipsels uit 1910, 1920, 1957. LIEFDE IS GEEN SPEELGOED AKERSLOOT In tegenstelling tot andere berichten, is de uitvoering van de toneelvereniging „St. Willibrordus" voor haar donateurs en donatrices od donderdag 28 november a.s in café Verduin. Aanvang kwart voor 3. Ongevoerd zal worden het toneelstuk ..Liefde is geen speelgoed" door Willem v.an. Boxtel. Het siuk heeft een goede strekking en bevat zeer treffende mo menten. waarvan de vertolking bii de spelers en speelsters van deze toneelver eniging in goede handen is. De regie neeft de heer J. Kerssens. Wat betreft de donateurs-actie deelt men nu reeds mede. dat dit een mooi succes is gewor den. Velen hebben gevolg gegeven aan het verzoek lid te worden van net Do nateurskorps. wat daarmee weer op goede sterkte is gebracht. Ook de nieu we donateurs worden reeds op deze avond verwacht. Toneelvereniging Willibrordus is opgericht op 7 februari 1920. Volgens de kranten werden de eerste voorstellingen in april van dat jaar gegeven in samenwerking met de R.K. Volksbond. De heren van de 'tooneelclub' brachten een 8-tal komische voordrachten. Uit een krantenbericht uit 1959, geschreven voor het 40-jarig bestaan, blijkt dat de eerste regisseur de heer Van der Jacht was. De eerste tien jaar mochten alleen heren toneelspelen. Later, onder leiding van pastoor Nieuwenhuizen, mochten ook dames meespelen, maar zij konden nog geen lid worden. Henk de Goede: Enkele spelers en oprichters van het eerste uur waren: bakker J. Putter (van de Sluis), mijn vader Piet de Goede, Piet, Toon en Jaap Leijen, Kees Schut (van de Hoogegeest), Johan Schut, de kapper, en Gerrit Groot (had een smederij te Heemskerk,, hij kon ook fantastisch zingen). De vereniging had een katholieke signatuur, maar of dat de reden was dat vrouwen toen niet mochten meespelen en kjken bij de voorstellingen, dat weten we niet. Of was het: de vrouw hoort thuis te zijn en op de kinderen te passen. Als er toen een vrouwenrol in een stuk voorkwam, dan werd deze gespeeld door een man. De pastoor zag een keer dat er vrouwen tussen het publiek zaten. Hij werd woest en liep weg.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 6