de polder ten noorden van de Kromme Sloot De Grote Polder genoemd en het gedeelte ten zuiden van de Kromme Sloot De Kleine Polder (Hans Sander). Limmen (1937). De Overdiepolder is, zoals u misschien weet, in 1986 bij een herindeling De Groot aan Akersloot toegevoegd, maar het was al duizend jaar van Limmen, vanaf Limmerpolder. ruwweg het jaar 986, toen de grote veenontginning vanuit Limmen begon. De polder Overdie maakte vroeger deel uit van het Waterschap De Groot Limmerpolder. Dat bestond uit al die landen die in deze polder hun water lieten lopen; van de gemeente Castricum/Bakkum 302 ha en 45 ha (1853), geheel Limmen 1166 ha en Akersloot 122 ha. Ook de Kijfpolder deed mee met 40 ha, met als betalingskenmerk 'contributie' i.p.v. 'molengeld'. Dit hele gebied is op de kaart met een dikke zwarte lijn afgebakend. De eerste volledige en nauwkeurige kaart met alle waterwegen in het gebied van de Uitwaterende Sluizen is de kaart uit 1680 van het Hoogheemraadschap, getekend door landmeter Joh. Dou. Dit instituut had een beschermende functie voor de waterwegen in dit gebied. Interessant is dat op de kaart nog oude benamingen voorkomen van wateren, weilandgebieden en dorpsindelingen, zoals Over Dye, Swarten Dycks Poldertie en de Kerck Geest. Er zijn geen afzonderlijke percelen ingetekend. Pas sinds de oprichting van het Kadaster in 1832 werd dat door deze instelling gedaan en van nummers voorzien (Kaart 5, zie aldaar). De nummering was een vervanging/vereenvoudiging van het bestaande systeem van herkenning door 'belendende eigenaren' en/of (veld)namen die in de koop-/verkoopaktes werden gebruikt. 58 Kaart. Uit: Rapport

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 59