Voor u ligt wederom een nieuwe en mooie editie van het jaarboek 'De Groene Valck'. We starten met het verhaal '100 jaar Toneelvereniging Sint Willibrordus'. In aanloop naar het 100-jarig jubileum in 2020 wordt uitgebreid de kleurrijke historie op de planken belicht. Zoals u gewend bent is er in het jaarboek ook een levensverhaal opgenomen. Deze keer is de hoofdpersoon Willem Veldt, eigenaar van Veldt's Toko en daarnaast ook zeer actief in de plaatselijke politiek en diverse organisaties. Met andere woorden nog steeds een bezige bij. Voor de genealogie verwijzen wij naar de Genealogie Veldt die is gepubliceerd in het jaarboek 2005, waarin het levensverhaal van Willem zijn neef, Arie Veldt, is opgenomen. In het derde en laatste deel, 'Herinneringen uit de Tweede Wereldoorlog' door Freek Kerssens, wordt de razzia op 1 december 1944 te Akersloot belicht. Jaap Zweeris heeft rond de vijftiger jaren een fotoreportage met beschrijvingen gemaakt van diverse buurtschappen. Hij heeft dit vastgelegd in een prachtig fotoalbum. In de periode vanaf de vijftiger jaren tot heden is er zoveel veranderd dat wij het idee kregen om Jaap zijn ronde nogmaals te lopen. We doen dit door de foto's en de teksten van toen te vergelijken met de huidige situatie. In dit jaarboek is opgenomen deel drie 'Startingerweg, Westerweg, Waterzijde en Buurtweg'. In het kader van het project Veldnamen Overdie besloot Kees Druijven de gebiedsnamen en achtergronden van deze polder uit te werken. Hij gaf in 2017 de lezing: 'Veldnamen in het Diegebied' in Limmen en in Akersloot. Er werd besloten deze lezing om te vormen tot een artikel voor dit jaarboek. Jongerencentrum de Storey Club is al meer dan 50 jaar een begrip in Akersloot. Hoe is de Storey Club ontstaan, wat is er allemaal georganiseerd door de jeugd en leiding. Het is bijzonder dat de Storey Club zich steeds weet aan te passen aan de tijdgeest. Nieuwsgierig geworden? Neem een duik in de 'story' (verhaal) van deze Club. Een andere 'story' is een zelfoperatie in De Woude. Je moet het lezen om het te geloven. We eindigen het jaarboek wederom met de kroniek, met hierin op een rij wat er in 2018 is gepasseerd in Akersloot. Nu voelt het nog als recent, maar als u over een paar jaar terugkijkt in dit jaarboek dan duikt u terug in de historie. Veel leesplezier toegewenst! Akersloot, april 2019 De redactie 'De Groene Valck' 3 V oorwoord van de redactie

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 4