Toen mijn vader in augustus 1982 kwam te overlijden, bleef moeder Annie aan de Startingerweg wonen samen met mijn broer Nico. De woning werd geheel vernieuwd en na haar dood is Nico in de ouderlijke woning blijven wonen. Het contact met mijn broers en zussen is hecht. Wij zien elkaar op verjaardagen en staan, wanneer nodig, voor elkaar klaar." Willem vindt het jammer dat het vinden van een partner niet is gelukt. Door gijn drukke werkgaamheden in de winkel en als raadslid doet hij op dit moment in gijn vrije tijd weinig. Na sluitingstijd van de winkel kijkt hij in de avonduren tv, voornamelijk actualiteitenprogramma's, en leest daarnaast vele kranten, die hij uit de winkel meeneemt. Gelet op de voorgieningen, denkend aan de bibliotheek en het sportgebeuren, vindt Willem het positief dat het inwonersaantal in Akersloot na de jaren vijftig is verdubbeld. Dat is belangrijk in het kader van het behoud van de voorgieningen. Veldt's Toko' is nu een begrip en eind 2018 werd het 25-jarig bestaan gevierd. Willem heeft het voornemen om dit jaar af te ronden. Hij is er nog niet actief mee begig, maar denkt er wel over na. Het voornemen om te stoppen komt mede voort uit de laatste overval die heeft plaatsgehad, maar ook gijn leeftijd speelt hierin een rol. Op gaterdag 29 december 2018 rond 17.00 uur kwamen er twee 20-plussers de winkel binnen en bedreigden hem met een mes. Dit is Willem niet in de koude kleren gaan gitten. andere als voorzitter van IJsclub Akersloot, als secretaris bij s.v. Meervogels '31 (wat bekroond is met het erelidschap), als Prins Carnaval met de Raad van 11 bij carnavalsvereniging 'De Eikels' (na drie jaar heb ik het stokje overgedragen aan Piet Bruijn), secretaris bij de speeltuinvereniging (tot de opheffing in 1970), vanuit de Kamer van Koophandel secretaris bij de paracommerciële commissie Horeca, die oog hield op de verenigingskantines, en ook ben ik een aantal jaren secretaris geweest bij de Historische Vereniging Oud-Akersloot. Ik ben ook nog correspondent geweest voor diverse provinciale en landelijke dagbladen. Ook was ik lid van de operettevereniging. Ik was tenor en de eerste operette waarin ik optrad was 'Sepp de gemzenjager'. We traden op in café De Vriendschap of in de Schermer. Ik heb een aardje naar mijn vaartje, hij zat ook overal op en in, ondanks het grote gezin. Verteld aan en opgetekend door: Gerrieta Sombroek en Roosmarie Lauritsen 31 1960: Een optreden van de Links: Willem Veldt.

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 32