Uiteindelijk is het contact verloren gegaan. Ik heb nog wel haar verjaardag op mijn kalender staan. Een enkele keer kom ik haar nog wel eens tegen, als ik op de zondag een wandeling maak in Egmond aan Zee, en dan halen we nog even herinneringen op. Uiteindelijk ben ik vrijgezel gebleven. Op een gegeven moment bereik je een leeftijd dat je niet meer op zoek gaat en laat je het zitten. In 1964 werd de Vrije Lijst in Akersloot opgericht en deed ik mee met de verkiezingen. Vooraf was via een groslijststemming, die op zondag werd gehouden na de kerkdienst, de volgorde van de lijst bepaald. Daarop kwamen Siem Kaandorp, Jo Meijne en ik op onverkiesbare plaatsen te staan. De Vrije Lijst was een afsplitsing van de toenmalige Katholieke Volkspartij (KVP). Ik was wel kandidaat, maar werd niet gekozen. Siem Kaandorp, Jo Meijne en iemand van de Christelijke Groepering kwamen in de raad voor de Vrije Lijst. Ik heb jaren op de kandidatenlijst gestaan en kwam uiteindelijk in 1974 als raadslid in de gemeenteraad. Ik ben nu één van de langstzittende raadsleden in Nederland." Raadslidmaatschap kost veel tijd, maar is geen baan. Leden krijgen wel een vergoeding voor het raadswerk. "Toen ik op een gegeven moment fractievoorzitter werd en ook lijsttrekker, behaalden wij zoveel stemmen, dat het Christen Democratisch Appèl (CDA), dat inmiddels was opgericht, ons in het college wilde hebben. Ik had toen samen met Jan Terluin (CDA) zitting in het college. Tijdens mijn baan bij CBR was ik al wethouder en werd er tien procent gekort op mijn salaris. Toen ik over de vijftig was en mijn werkzaamheden bij het Centraal Bureau voor de Rijwielhandel waren beëindigd, was ik als wethouder alleen nog één dag volledig en een paar avonden bezig voor de gemeente Akersloot. Ik besloot een eigen zaak te starten. Ik had het idee om van alles te gaan verkopen en dacht na over een naam. Eerst had ik de naam 'Bazaar', maar dat vond ik ouderwets. Toen kwam ik op 'Toko' terecht, een Indisch woord, maar in figuurlijke zin betekent het 'waar je alles kunt kopen'. Ik opende mijn zaak 'Veldt's Toko' aan de Julianaweg, in de voormalige winkel van bakker Schoon. 28

De Groene Valck - Akersloot | 2019 | | pagina 29